ایسنا نوشت: مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران با بیان اینکه تالاب‌های مناطق شمالی، شمال غرب و غرب کشور بواسطه بارش‌های اخیر وضعیت مطلوبی دارند، گفت: این لطف طبیعت این فرصت را به ما می دهد که اگر رفتارمان را با طبیعت مهربانانه‌تر کنیم و مدل‌های توسعه ناپایدار را برگردانیم، می توانیم امیدوار باشیم که این رفتار ما لطف طبیعت را جبران کند.

محسن سلیمانی با اشاره به اینکه در طرح حفاظت از تالاب‌های ایران حداقل بر روی 12 تالاب کشور فعالیت می‌کنیم، گفت: تدوین برنامه‌های جامع محیط زیستی از اولویت های طرح حفاظت از تالاب های ایران است، همچنین طی این طرح، بخش‌های مختلف در برنامه‌های جامع مدیریتی و احیای تالاب‌ها درگیر می شوند.

تالاب زریوار پرآب شده
او با بیان اینکه برنامه های طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از تالاب‌های جنوب شروع می‌شود و تا تالاب‌های شمال کشور را در برمی‌گیرد، گفت: در حال حاضر خبر خوب در مورد تالاب‌ها این است که در تالاب زریوار در استان کردستان، سطح آب بالاتر از حد نرمال آمده و آب خوبی در این تالاب جمع شده است.

سلیمانی با بیان اینکه تالاب‌های دشت‌های مرکزی کمتر تحت‌تاثیر شرایط بارشی اخیر کشور قرار گرفته‌اند، گفت: در حال تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی برای مدیریت تالاب‌ گاو خونی هستیم، این برنامه با کمک همه دست‌اندرکاران تدوین می‌شود و یک برنامه مشارکتی است که با نقش آفرینی وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، حقابه داران، اهالی شهرهای طول سیر تالاب گاوخونی برگزار می شود.

۴۲۲۳۶

کد خبر 526367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  19 0
  خدا را شکر انشا.. بارشها بدون خسارت همچنان ادامه یابد
 • ساسان A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  1 0
  ظاهرا این آقا خبر نداره تالاب زریبار بخاطر بارندگی پر نشده بلکه بخاطر آب رودخانه است که جریانش روبه تالاب کشیدن ...بدا پر شدن آب هیچ دردیو دوا نمی کنه...زریبار هنوز مشکل مدیریتی داره و نیاز به لایه روبی اساسی داره و برگیری از فزولات حیوانی اطرافیان روستا و موارد های دیگری هم داره....