تسنیم نوشت: درسایه تداوم اختلافات بین قاهره و آنکارا، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی به استانبول نرفت و نخست وزیر را به جای خود فرستاد.

به گزارش روزنامه مصری الیوم السابع، سامح شکری وزیر امور خارجه مصر امروز برای برعهده گرفتن ریاست هیئت اعزامی مصر به سیزدهمین کنفرانس سازمان شورای همکاری به استانبول می رود.

وی قرار است ریاست سازمان کنفرانس اسلامی را بعد از پایان ریاست دوره ای مصر بر آن به ترکیه تحویل دهد.

"احمد ابوزید" سخنگوی وزارت خارجه مصر گفت: مصر اهمیت زیادی به مقابله با تروریسم در چارچوب سازمان همکاری اسلامی می‌دهد.

استانبول طی امروز و فردا میزبان اجلاس سازمان کنفرانس اسلامی با مشارکت بیش از 30 رئیس جمهور و نخست وزیر در کنار روسای پارلمان ها و وزیران خارجه اعضای این سازمان است.

کشورهای مصر و ترکیه درباره گروه اخوان المسلمین مصر اختلاف نظر دارند و درحالی که ترکیه حمایت خود را از این گروه اعلام کرده است؛ حکومت جدید مصر گروه اخوان را تروریستی دانسته و فعالیت آن را ممنوع و شماری از مسئولان ارشد و طرفداران این گروه را بازداشت کرده است.

مصر این حمایت ترکیه از اخوان المسلمین را دخالت در امور داخلی خود می شمارد. میانجیگری بین دوطرف نیز تاکنون به نتیجه قابل توجه‌ای نرسیده است.

گفتنی است پادشاه عربستان در سفر خود به مصر تلاش زیادی کرد تا رئيس جمهور مصر را راضی کند در نشست استانبول شرکت نماید اما ظاهرا این تلاش ها بدون نتیجه بوده است. 

۵۰۵۰

کد خبر 527024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =