رئیس فدراسیون وزنه برداری : ارومیه یکی از گزینه های میزبانی دومین دوره جام فجر خواهد بود

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت : با توجه به ویژگی های ارومیه ، این شهر می تواند یکی از گزینه های جدی میزبانی دور دوم جام بین المللی فجر باشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری که برای بازدید از اردوی تیم ملی وزنه برداری جوانان به ارومیه سفر کرده بود در جمع خبرنگاران گفت : با توجه به وجود پتانسیل کافی و سالن و محل اسکان و همچنین عملکرد خوب اداره کل ورزش و جوانان و هیئت وزنه برداری استان شهر ارومیه میتواند گزینه جدی میزبانی دور دوم جام بین المللی فجر خواهد بود.

وی افزود : با توجه به پتانسیل موجود در استان آذربایجان غربی و اینکه مرحوم جعفر سلماسی بعنوان اولین مدال آور تاریخ وزنه برداری در المپیک و اینکه برای حمایت از هیئت های استانی تصمیم بر میزبانی ارومیه از اردوی جوانان باشد که خوشبختانه به بهترین شکل ممکن این میزبانی صورت پذیرفت.

رئیس فدراسیون وزنه برداری تصریح کرد : فدراسیون وزنه برداری قصد دارد در برنامه خود با تقسیم استان های مختلف به 7 منطقه که آذربایجان غربی یکی از محورها به شمار می رود، توجه ویژه ای به آنها برای پیشرفت و استفاده از پتانسیل آنها داشته باشد.

مرادی گفت : ظرفیت های موجود در استان های مختلف و امضای تفاهم نامه با ارگان های مختلف برای پشتوانه سازی از سنین پائین تر جزو برنامه های مهم فدراسیون وزنه برداری است .

وی در مورد اردوی تیم ملی افزود : اردوی تیم ملی جوانان در ارومیه برای مسابقات قهرمانی جهان در گرجستان به شکل ایده آل در حال برگزاری است و ما یک تیم کامل 8 نفره برای کسب نتیجه مطلوب به این کشور اعزام خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد مسابقات پیش رو و کسب سهمیه المپیک تصریح کرد : با توجه به مسابقات پیش روی قهرمانی آسیا و نخستین دوره جام فجر در تهران بعنوان گزینشی المپیک ما با توان کامل در مسابقات شرکت خواهیم کرد و در حال حاضر 5 سهمیه المپیک برای ایران به ثبت رسیده است ضمن اینکه اردوهای تیم ملی با نفرات بیشتر در حال برگزاری است و قرار است برای کسب بهترین نتیجه ، آماده ترین وزنه برداران را هم به مسابقات جهانی و در نهایت به المپیک اعزام کنیم.

مرادی در مورد بهداد سلیمی گفت : تلاش زیادی برای این ورزشکار فوق سنگین وزنه برداری که یکی از امیدهای ما برای کسب مدال به شمار میرود در حال انجام است تا با طی مراحل نقاهت و درمان بتواند در المپیک حضور داشته باشد و نتیحه نهایی در مورد بهبود و آمادگی اش خردادماه مشخص خواهد شد.

وی در مورد علی میری نیز اضافه کرد : این وزنه بردار جوان ارومیه ای یکی از ورزشکاران درخشان ما است و امیدواریم با تمرینات مستر و آمادگی کامل بتواند یکی از گزینه های اصلی حضور در المپیک باشد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری با اشاره به میزبانی خوب ارومیه تصریح کرد : با میزبانی مناسب ارومیه و حضور قهرمانانی از این خطه ما این شهر را بعنوان یکی از گزینه های جدی میزبانی در دوره دوم جام فجر و مسابقات آتی وزنه برداری خواهد بود.

کد خبر 528544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =