پاسخ سخنگوی قوه قضاییه به این سئوال: چرا شاکیان پرونده نگین غرب اجازه گرفتن وکیل ندارند

غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه و معاون اول رئیس این قوه اعلام کرد هیچ کس حق ندارد از گرفتن وکیل برای شکات پرونده کلاهبرداری نگین غرب، ممانعت کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در نشست خبری این هفته سخنگوی قوه قضاییه، موضوع اعتراض شاکیان پرونده نگین غرب به اطاله دادرسی و محدودیتهای اعمال شده در خصوص گردش پرونده مطرح شد.
خبرنگاری از محسنی اژه ای پرسید: برخی از شاکیان پرونده کلاهبرداری نگین غرب می گویند دادگاه تجدیدنظر به آنها اجازه گرفتن وکیل نمی دهد.
سخنگوی قوه قضاییه در جواب گفت: چه کسی این حرف را زده؟ هر کسی می گوید نمی گذارند من وکیل بگیرم، به من ارجاع دهید تا ببینم چه کسی به او اجازه گرفتن وکیل نمی دهد. این دو پرونده است که مربوط به آقایان فروغی و ریاضی است و وضعیت آنها متفاوت است که بارها توضیح داده ام.
گفتنی این است پرونده با داشتن 15 هزار شاکی فروش مال غیر (آپارتمانهای مسکونی) و کلاهبرداری از این طریق، در شعبه ویژه دادگاه تجدیدنظر استان در حال رسیدگی است و تاکنون مشکل نزدیک به 10 هزار نفر از شاکیان با پرداخت پول یا تحویل ملک حل شده است.


45231

 

کد خبر 530843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • مالباخته نگین غرب A1 ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  2 0
  با سلام شما رو بخدا پیگیری کنید. قوه قضائیه تنها سعی در کم کردن تعداد شاکیان این دو نفر دارد. چرا کسی نمیپرسد که به چه دلیل این پرونده در دادگاه تجدید نظر گیر کرده و حکم قطعی صادر نمیشه. اگر کمی بررسی کنید میبینید که تنها کسانی که مبالغ تسویه آنها بیش از 100 م. تومان است، تسویه حساب شده اند. با توجه به اینکه مبلغ تسویه با تاریخ عقد قرارداد و مباغ پرداختی متقاضی ارتباط مستقیم دارد، عکس این شیوه تسویه حساب به عدالت نزدیکتر است. ضمنا قیمت محاسبه مبلغ تسویه حساب، قیمت کارشناسی شده سال 91 است و تورم این سالها در آن دیده نمیشود. در حال حاضر هم بیش از یکسال است که روند تسویه حساب متوقف شده است. شما رو به خدا پیگیری کنید و صدای مظلومیت ما را برسانید. با تشکر
 • احمد A1 ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۶
  0 0
  با عرض سلام و خسته نباشی و تشکر از اینکه حرف دل مالبختگان پروژه نگین غرب رو زدید و غریب به 14 سال گریبان گیر این موضوع هستن و متاسفانه دادسرای انتظامی قضات و رییس دادگستری تهران که بایستی نظارت قانونی بر عملکرد شعبه 36 تجدید نظر ندارند و تمامی شکایت های ما در دادسرای انتظامی قضات و دادگستری بنا به دلایلی بایگانی شدند و تمام راه های قانونی به روی مالباختگان بسته است و متاسفانه رییس شعبه سلیقه عمل می کند.