مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان‌شرقی گفت: 6 هزار و 693 حامی چتر حمایتی خود را بر 4 هزار و 360 فرزند خانواده‌های نیازمند طرح محسنین گسترانیده‌اند و در حال حاضر 7 هزار و 620 فرزند نیز بدون حامی هستند.

به گزارش خبرآنلاین، حسین دشتی اظهار داشت: فرزندان محروم برای رفع نیازهای معیشتی؛ تحصیلی؛ درمانی و سایر نیازهای اساسی خود در انتظار یاری خیران نیکوکار هستند تا همانند سایر فرزندان این مرز و بوم با عبور از خزان زندگی به بهار بالندگی برسند.

وی افزود: طرح محسنین شامل حمایت مستمر از فرزندان غیر یتیم توسط حامیان است و حامیان می‌توانند با انتخاب خانواده مورد نظر همراه با اهدای مبلغ تعهدی ماهانه حداقل 749 هزار ریال نیازهای این عزیزان را تامین کنند.

دشتی ادامه داد: خانواده طرح محسنین شامل آن دسته از خانواده‌های نیازمند می‌شود که دارای سرپرست بیمار، معلول، از کار افتاده و یا زندانی هستند.

وی از مساعدت 167 میلیارد ریالی پدران معنوی ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: از این مبلغ 137 میلیارد ریال در قالب طرح اکرام بوده و بقیه به فرزندان خانواده‌های نیازمند طرح محسنین کمک شده است.

دشتی در بخش دیگری از سخنان خود از چتر حمایتی 28 هزار و 727 حامی نیکوکار استان به 4 هزار و 821 یتیم تحت حمایت در قالب طرح اکرام خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح اکرام خانواده شامل کمک به ایتام نیازمند و محروم تحت حمایت می باشد که هر حامی به طور متوسط 2 میلیون و 382 هزار ریال به ایتام مساعدت می‌کند.

دشتی با اشاره به اینکه کمیته امداد به عنوان متولی امور محرومان در این زمینه گام‌های ارزشمندی برداشته و طرح‌های اکرام ایتام و محسنین را با مشارکت خیران اجرا می‌کند، گفت: این طرح به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی و مساعدت به ایتام و خانواده‌های نیازمند اجرا می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: طی سال 94 بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) نیز به صورت ماهیانه 118 میلیون ریال به 491 فرزند نیازمند مساعدت کرده است.

کد خبر 533145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =