کتاب ماراتن مذاکرات هسته‌ای با تصویر کری و ظریف منتشر شد/ عکس

کتاب ماراتن مذاکرات هسته ای، از سعدآباد تا کوبروگ، به قلم نادر انتصار رئیس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آلابامای جنوبی و کاوه افراسیابی، استاد دانشگاه بوستون آمریکا در نمایشگاه کتاب امسال رونمایی شد.

به گزارش خبرآنلاین، این کتاب را که نشر قومس منتشر کرده توسط خبرنگاران دیپلماسی پایگاه های خبری خبرآنلاین (سعید جعفری) و انتخاب (روح الله فقیهی) ترجمه شده است در غرفه این نشر در نمایشگاه بین المللی تهران به فروش می رسد. 

این کتاب که با نگاهی تاریخی و البته تحلیلی به پیشینه برنامه هسته ای ایران در زمان رژیم پهلوی پرداخته، در ادامه به صورت دقیق تر به کلیه ادوار مذاکراتی در دوران روحانی، لاریجانی، جلیلی و ظریف پرداخته است. 

 

یکی از نکاتی که این اثر را از دیگر کتب مشابه متمایز می‌کند، نگاهی حقوقی و البته راهبردی و استراتژیک به آثار و تبعات تصمیمات و توافقاتی است که طرفین در طول روندهای مذاکراتی به آن دست یافته اند. 

نکته دیگر قابل توجه در خصوص این اثر، افزوده شدن یک فصل اضافه در ترجمه فارسی است که نویسندگان کتاب به صورت اختصاصی در اختیار مترجمان قرار داده اند و در نسخه انگلیسی که سپتامبر ۲۰۵ منتشر شده است این فصل وجود ندارد.

گفتنی است این اولین کتاب تحلیلی درباره مذاکرات هسته ای بعد از برجام است که منتشر شد

۵۰۵۰

کد خبر 535254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =