ایرنا نوشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است و این اصلاحات می تواند موفقیت‌های ما را در این طرح بیشتر کند.

علی ربيعي افزود: اين طرح بسيار ارزشمندي است چرا كه 10 ميليون ايراني فاقد دفترچه را صاحب دفترچه كرد و پرداختي از جيب مردم را نيز كاهش داد.
وي اظهار داشت: ما تعرفه ها را اصلاح كرديم اما زيرساخت ها را تامين نكرديم و ما نيازمند اين هستيم كه زيرساخت ها را تامين كنيم.
وي ادامه داد: راهكار اين موضوع فقط تامين منابع پايدار نيست، اگرچه ما در اين زمينه كسري بودجه داريم، اما بايد طرح پزشك خانواده به ياري اين طرح بيايد.
وي خاطرنشان كرد: اگرچه ما يك ريال براي اجراي طرح پزشك خانواده نگرفته ايم اما اين طرح در دو استان در حال انجام است.
ربيعي راه نجات طرح نظام سلامت را استفاده از طب عمومي با توان پزشكان عمومي دانست و افزود: طب عمومي بايد در تصميم سازي به ما كمك كنند.
وزيركار با بيان اينكه بايد همه تلاش كنيم تا اين طرح با موفقيت‌هاي جدي در كشور اجرا شود، ادامه داد: مردم به عنوان ذينفعان اين طرح خواهند بود.
ربيعي در ادامه به طراحي برنامه حمايت غذايي براي جلوگيري از سوتغذيه افراد كم درآمد اشاره كرد و گفت: براساس آمار بيس از پنج ميليون نفر در كشور با تهديد امنيت غذايي مواجه هستند.
وي همچنين به اجراي طرح آموزش مبارزه با بازماندگي از تحصيل اشاره كرد و اظهار داشت: در كانون اصلاح و تربيت اغلب افراد مجرم بازمانده از تحصيل بودند و ما برنامه جدي براي آنها داريم.
وي خاطرنشان كرد: با همكاري پزشكان عمومي مي توانيم بسياري ار مشكلات پيش رو را حل كرد.

۴۲۴۲

کد خبر 535608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عفارس A1 ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
    3 4
    وزير محترم با سلام محض اطلاع جنابعالي و ديگر مسؤلين هيچ يك از اهداف طرح پزشك خانواده تاكنون برآورده نشده لطفا از نزديك مشكلات ايجاد شده براي ما مردم فارس را ببينيد در مورد اين طرح بطور خلاصه بايستي حق ويزيت به پزشك عمومي پس از جند بار مراجعه به مطب كه دير تشريف مي آورند هر وقت كه دلشان خواست پرداخت كني در قبال نوشتن نام بيمار و شماره ملي بر روي يك برگ كاغذ بنام فرم ارجاع آنهم توسط يك منشي كه بعضا اشتباه نوشته كه مشكلات مضاعفي براي بيمار ايجاد مي نمايد ساير اشكالات فني و تخصصي پزشكي كه خود مثنوي هفتاد من كاغذ است ضرب المثل به دريا رفته مي داند مصيبتهاي طوفان را در اين مورد صادق است