خطیبی: حضور 3 تیم از تبریز در لیگ برتر غرور انگیر است/ باید تیم را قوی ببندند

سرمربی تیم ماشین سازی با اشاره به صعود این تیم پس از 20 سال به لیگ برتر، حضور سه تیم از آذربایجان در لیگ برتر را غرور انگیز خواند

به گزارش خبرآنلاین، تیم فوتبال ماشین سازی تبریز به عنوان قدیمی ترین باشگاه شمال غرب کشور پس از بیست سال دوری از سطح اول فوتبال ایران سرانجام امسال موفق شد با هدایت رسول خطیبی سرمربی جوان خود جواز حضور در لیگ برتر را کسب کند.

رسول خطیبی که در نیم فصل دوم هدایت ماشین سازی را پس از برکناری نادر دست نشان بر عهده گرفت موفق شد تیمی را که در میانه های جدول قرار داشت را به تیمی مدعی تبدیل کند که یک هفته مانده به پایان بازی ها سهمیه لیگ برتر خود را قطعی کرده است.

به مناسبت صعود تیم ماشین سازی به لیگ برتر گفت و گویی را با رسول خطیبی انجام دادیم که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:

آقای خطیبی صعود خاطرانگیز تیم تان را به لیگ برتر تبریک می گوییم. احساس خودتان را از این اتفاق بیان کنید.
متشکرم از شما، خیلی خوشحالم که توانستم به قولی که به هواداران داده بودم عمل کنم و ماشین سازی را به لیگ برتر برسانم. این بزرگترین آرزوی من در سال جاری بود که به یاری خداوند بزرگ و دعای مردم عملی شد.

با لیگ برتری کردن ماشین سازی پس از بیست سال نام تان را در تاریخ این باشگاه قدیمی ثبت کردید...
باعث افتخار من است که جز کوچکی از تاریخ باشگاه بزرگی چون ماشین سازی هستم. تلاش کل مجموعه بود که در نهایت به این موفقیت بزرگ منتهی شد و من خودم را صاحب کمترین سهم در این صعود بزرگ می دانم.

حضور سه تیم تبریزی را در لیگ شانزدهم چگونه ارزیابی می کنید؟
من هم در تیم گسترش فولاد و هم تراکتورسازی فعالیت کرده ام و فراتر از آن با توجه به اینکه یک آذربایجانی هستم این دو تیم را همانند ماشین سازی از صمیم قلبم دوست داشته و امیدوارم هر سه تیم سال آینده در لیگ برتر نتایجی در شان فوتبال آذربایجان کسب کرده و دل هواداران را شاد کنند.

همان گونه که گفتید در هر سه تیم تبریزی سرمربیگری کرده اید، جو کدامیک را سنگین تر دیدید؟
هر سه تیم از تیم های خوب کشور هستند و من افتخار این را دارم که در هر سه تیم مربیگری کرده ام. جو هر سه تیم جو خوبی بوده و مهمترین رکن هر سه آنها همراهی و همیاری مردمی بوده که همیشه به من و تیم های شهرشان لطف داشته اند.

مربیگری در لیگ یک سخت تر است یا لیگ برتر؟
بدون تردید پاسخ من به این سوال لیگ یک است، فشار و استرسی که در بازی های ماشین سازی من تحمل کردم باور کنید در بازی های لیگ برتر تجربه نکرده بودم.

در صحبت هایی که پس از صعود تیم داشتید برای تیم تراکتورسازی در لیگ برتر و آسیا آرزوی موفقیت کردید کمی در این مورد صحبت کنید.
چه تراکتورسازی، چه گسترش و چه ماشین سازی هیچ فرقی برای من ندارند و هر سه آنها را از صمیم قبل دوست داشته و برای موفقیت آنها دعا می کنم. در هفته پایانی لیگ برتر برای گسترش و تراکتور و در آسیا نیز برای تراکتور آرزوی بهترین ها را دارم.

برای آینده کاری تان چه تصمیمی دارید؟
من دین خود را برای تیم ماشین سازی ادا کردم و اینک باید مسئولان این تیم با در نظر گرفتن شرایط کاملا متفاوت لیگ برتر و لیگ یک بستری را فراهم کنند که این تیم مانند برخی تیم ها خدای ناکرده نیامده بازهم لیگ یکی نشود. در مورد آینده ام نیز تابع باشگاه هستم و با توجه به چند پیشنهاد دیگری که دارم فعلا ترجیح می دهم تمرکزم را روی بازی پایانی تیمم معطوف کرده و در پایان فصل به این مساله فکر کنم.

 

کد خبر 535899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =