رئیس کل بانک مرکزی گفت: دیدار هیات‌های سیاسی و اقتصادی از کشورمان موجب شده است تا به موازات آن روابط بانکی به حالت طبیعی باز گردد تا بتوانیم از تفاهم نامه های اقتصادی بهره برداری نمائیم.

ولی ا.. سیف رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سمینار برجام و اقتصاد مقاومتی (فرصت ها و ظرفیت ها) که با حضور روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در محل وزارت امور خارجه برگزار شده گفت: تمامی مساعی ما برای استفاده حداکثری برای بهره برداری از فضای پسا برجام با شرایط مناسب بانکی برای مراودات و روابط بانکی میان بانک‌ها و کشورمان با بانک‌های خارجی را به صورت عادی قبلی برگردانیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،رئیس کل بانک مرکزی به ایجاد  آرامش وثبات اقتصادی در پسا برجام اشاره و گفت: برخی سازوکارهای بانکی به علت توقف چند ساله اینگونه مراودات نیاز به احیای استانداردهای جدید بانکی است که این اعاده سازی برگهای فنی نیز به زمان نیاز دارد.

سیف در ادامه گفت: خوشبختانه دیدار هیات های سیاسی و اقتصادی از کشورمان موجب شده است تا به موازات آن روابط بانکی به حالت طبیعی باز گردد تا بتوانیم از تفاهم نامه های اقتصادی بهره برداری نمائیم.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مقدمات فراهم شده زمینه های مراودات با بانک های مختلف کشورهای به تدریج در حال شکل گیری است .

دکتر سیف از ایجاد دفتر و شعب بانک های خارجی در کشورمان استقبال و گفت ما فضا را ایجاد شعب بانک ها در چهارچوب اعتماد و منافع متقابل مساعد می بینیم و از جمله تسهیلات که قانونگذار فراهم ساخته اعطای 40 درصد سرمایه گذارات خارجی است.روسای نمایندگیها می توانند اطلاع رسانی در این زمینه ها بعمل آورند. 


22439

کد خبر 536585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام RO ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
    1 2
    مگه نه ما هزار ال سی باز کردیم در یک روز؟ همین برای هفت پشتمان کافیست.