وزیر کشور گفت: درباره علت بروز آسیب‌های اجتماعی قبلاً کار شده است و الان وقت اقدام و عمل درحوزه مبارزه با اینگونه آسیب هاست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در هشتادمین جلسه شورای اجتماعی کشور با اشاره به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در جلسه اخیر سران و مقامات ارشد کشور و اعضای شورای اجتماعی، گفت: بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی الان وقت انجام کارهای فوق العاده از سوی دستگاههای اصلی و همکار در موضوع کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی و رعایت اولویت‌ها برای مقابله با پنج آسیب اصلی از جمله اعتیاد،‌حاشیه نشینی، طلاق مناطق بحرانی و حاد و مفاسد اخلاقی و اجتماعی است.

قائم مقام رئیس جمهور در شورای اجتماعی کشور با تاکید بر لزوم توجه جدی و عمیق بر اجرای طرحهای مقابله با آسیب های اجتماعی از سوی دستگاهها و نهادهای ذیربط گفت: تذکرات و تاکیدات مقام معظم رهبری در باره انجام کارهای فوق العاده برای مقابله با آسیب های اجتماعی نشان دهنده دغدغه ایشان است و در این میان برنامه ریزی مناسب و تعیین شاخصهای قابل اندازه گیری بسیار مهم و اثرگذار است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه شورای اجتماعی کشور سیاستگذار و هماهنگ کننده خواهد بود افزود: ما در اجرا ورود نمی کنیم و دستگاه‌های ذیربط، متولی انجام امور مرتبط با مقابله با آسیب های اجتماعی هستند و همه مصوبات این شورا باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

وزیر کشور از رسانه ها خواست در زمینه بروز برخی آسیب های اجتماعی سیاه نمایی نکرده و تصویر غلطی از شرایط را ترسیم نکنند، چرا که جامعه ما جامعه ای خوب و متدین است و در گزارشها نباید امید آفرینی فراموش شود.

وی همچنین از اعضای شورای اجتماعی کشور خواست در بالاترین سطح وزارتخانه و سازمان در جلسات شرکت کنند و دستگاهها جدی تر وارد عرصه مقابله با آسیب های اجتماعی شوند.

اعتبار 400 میلیارد تومانی برای مقابله با آسیب های اجتماعی

در ادامه این جلسه قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی به ارائه گزارشی از برگزاری جلسه شورای اجتماعی کشور در محضر مقام معظم رهبری و بیان فرازهایی از فرمایشات ایشان پرداخت و هر یک از اعضا پیشنهادات خود را در خصوص چگونگی اجرایی کردن مصوبات شورای اجتماعی کشور مطرح کردند.

میرباقری در حاشیه این نشست و در جمع خبرنگاران نیز گفت: با تشکیل سازمان امور اجتماعی در وزارت کشور این سازمان مامور پیگیری مصوبات شورای اجتماعی کشور خواهد بود.

وی با اعلام اختصاص 400 میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با آسیب های اجتماعی کشور گفت: بر اساس تصمیمات اخیر و بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی سایر دستگاههایی که عضو دولت نیستند از جمله شهرداری و نیروهای نظامی و انتظامی نیز موظف به اجرای مصوبات شورای اجتماعی کشور هستند.

میرباقری گفت: در دو هفته آینده در همایش فرمانداران سراسر کشور برنامه های شورای اجتماعی کشور برای مقابله با آسیب های اجتماعی در سطوح استانها و شهرستانها تبیین و ابلاغ خواهد شد و در نشست پنجشنبه گذشته استانداران در مشهد نیز این موارد مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

۴۷۴۷

کد خبر 536840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =