سیگار برای نسل‌های جدید ممنوع می‌شود،‌ البته در استرالیا

کامرون دیک وزیر بهداشت کوینزلند گفته ممکن است ممنوعیت نسلی برای کشیدن سیگار در استرالیا را اجرا کند. در اما الان نه.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وزیر بهداشت کوینزلند استرالیا گفته که علاقه دارد تا در رابطه با پیشنهاد شورای سرطان کوینزلند مبنی بر ممنوع کردن نسلی سیگار مذاکره کند.

کامرون دیک گفت: ممنوعیت نسلی برای استعمال سیگار در استرالیا را در بررسی می کنیم. اما اکنون وقت اجرا نیست.ابتدا باید ببینیم قانون جدید ضدسیگار است چه نتیجه ای می دهد.

شورای سرطان کوینزلند پیشنهاد داده است سیگار برای همه افرادی که متولد سال 2001 به بعد هستند ممنوع شود.

کامرون دیک با اشاره به اینکه آمار کسانی که روزانه سیگار می کشند در کوینزلند در طول 15 سال از 30 درصد به 15درصد کاهش یافته گفت: «مشخصا، سیگار کشیدن در کوینزلند در حال تبدیل شدن به یک ضدارزش است.»

اما او در رابطه با پیشنهاد شورای سرطان گفت: «شاید عواقب پیش بین نشده ای داشته باشد. باید درباره همه مشکلات فکر کنید، مخصوصا در این منطقه توریستی.»

پارلمان استرالیا اخیرا قوانینی در رابطه با ممنوعیت کشیدن سیگار در اتوبوس، تاکسی، نزدیکی مهد کودک ها و مناطق ورزشی کودکان تصویب کرده است.

مدیر اجرایی شورای سرطان کوئینزلند در این رابطه گفت: «قانون پینشهاد ما می گوید افراد جوانی که امسال 15 ساله می شوند هیچوقت اجازه قانونی ندارند که سیگار بکشند. یک چیز قطعی است؛ کوتاهی امروز ما ممکن است کودکان ما را در اینده دچار سرطان کند.»

منبع: گاردین/ 15 می 2016

47237

کد خبر 536985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =