توسعه زیرساختهای معیشتی در روستاها ضروری است

جواد رحمتی در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری موضوع توسعه زیرساختهای معیشتی در روستاها را مهمترین رویکرد استانی دانست و افزود: روستائیان با بهره مندی از معیشت مطلوب ، ماندگاری بیشتری در مناطق خود خواهند داشت.

به گزارش خبرآنلاین ،وی شناسایی ظرفیت های روستائیان را در ایجاد اشتغال در این مناطق مهم و ضروری خواند و گفت: با نظر سنجی های بعمل آمده در روستاها فعالیتهای مورد علاقه درروستائیان احصاء و جمع بندی می شود.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان تصریح داشت: هدف از ارتقاء شاخصهای معیشتی در روستاها ایجاد شهرک های صنعتی در این مناطق نميباشد گفت: اگر چه در برخی از مناطق روستایی که تراکم جمعیتی لازم را برخوردار باشند می توان نواحی صنعتی ايجاد نمود.

رحمتی افزود: با همکاری شهرک های صنعتی و بنیاد مسکن آماده سازی و تأسیس کارگاههای با متراژ 50 و 60 متر در روستاها ایجاد می شود و از امکانات دهیاری ها می توان در جهت تقویت روستاها نیز در این خصوص بهره جست.

وی در ادامه آموزش برای توانمند سازی روستائیان را از وظایف مهم اداره کل فنی و حرفه ای دانست که باید زمینه آموزش روستائیان را فراهم سازند.

گفتنی است امسال در 32 روستای استان طرح توسعه پایدار عملیاتی خواهد شد وهمچنين سند توسعه پایدار روستایی در حال مطالعه و طی 9 ماه آینده عملیاتی می شود

 

کد خبر 537683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =