سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی پاسخی درباره حقوق ۲۵ میلیونی یکی از مدیران دانشگاه آزاد داده است.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین؛ امروز برخی رسانه ها با انتشار سندی، از حقوق ۲۵ میلیونی یکی از مدیران استانی دانشگاه آزاد اسلامی خبر دادند. اما علوی فاضل، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلانی گفته چنین چیزی روال نیست و ممکن است به صورت موردی به دلیل خاصی چنین پولی پرداخت شده باشد.

او به سایت دانشگاه آزاد، گفته: دانشگاه آزاد اسلامی شهریه دریافتی از دانشجویان را امانت می داند و هزینه کردن آن غیر از موارد قانونی و ضروری را بر نمی تابد و با کسانیکه بخواهند از موقعیت خود سو استفاده کرده و به اموال دانشگاه دست درازی کنند و وجهه دانشگاه را تخریب کنند برخورد جدی می کند.

به گفته علوی فاضل، تمامی پرداخت ها به کارکنان و اعضای هیات علمی و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی کاملا شفاف و بر اساس مصوبات هیات امنا و مقررات انجام می شود: پرداخت ها در فیش حقوقی اشخاص منعکس می شود، انعکاس همه پرداخت های اشخاص در فیش حقوقی آنها نشان از انجام کار قانونی و تابع ضوابط و مقررات و شفاف در دانشگاه است. همچنین تمامی الزامات قانونی همانند پرداخت مالیات به طور کامل از حقوق افراد کسر و به حساب دولت واریز می شود.

او در توضیح اقلام فیش های حقوقی مدیران دانشگاه هم گفته است: کلیه مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها که عضو هیات علمی هستند علاوه بر حقوق یک عضو هیات علمی دانشگاه، مبلغی را بعنوان حق سرپرستی یا مدیریت دریافت می کنند. ساعت موظفی تدریس و حضور اعضای هیات علمی تمام وقت دانشگاه در حکم استخدامی انان 32 ساعت است حال آنکه یک مدیر اجرایی باید 44 ساعت در هفته حضور داشته باشد که این مقدار یعنی 12 ساعت اضافه تحت عنوان اضافه کار ثابت به حساب مدیران عضو هیات علمی دانشگاه آزاداسلامی اضافه می شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مدیران این دانشگاه بدلیل حجم بالای کار بیش از 44 ساعت در هفته در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند، اگر مدیری بیش از 44 ساعت در هفته حضور داشته باشد می تواند تا سقف 120 ساعت بشرط ثبت حضور و اخذ مجوز از مقام مافوق اضافه کار دریافت کند. همچنین اگر مدیری به ماموریت اداری اعزام شود بدیهی است که همانند کلیه دستگاه های کشور با تایید مقام مافوق حق ماموریت دریافت خواهد کرد.

به گفته او ممکن است بصورت موردی مبالغی تحت عنوان مابه التفاوت حقوق و مزایای چند ماه یا سال به یکباره جمع شده و بصورت عددی قابل توجه در فیش حقوقی مدیران درج شود: پرداخت های غیر مستمر و موردی همچون بازخرید سنوات و مرخصی استفاده نشده یک یا چند سال ، حق التدریس چند ترم، حق الزحمه پایان نامه و رساله دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی که بعضا مربوط به چندین ترم است، حق التحقیق بابت اجرای طرح های پژوهشی مصوب که چندین ماه یا سال اجرای آنها به طول می انجامد ممکن است سالی یکبار محاسبه و جمع شده و یک جا در فیش حقوقی یک ماه به حساب فرد واریز شود که این شبه را ایجاد می کند که این مبلغ هر ماه بعنوان حقوق مستمر به یکنفر پرداخت می شود در حال که اگر این مبلغ به تعداد ماه هایی که این حق الزحمه دریافت نشده است تقسیم شود مبلغ اندکی می شود و به هیچ عنوان اینگونه پرداخت ها مستمر و ماهیانه نیست.

علوی فاضل گفت: ناآگاهی در خصوص این موارد موجب می شود تا کسانیکه بدنبال غیرواقعی نشان دادن حقوق مدیران دانشگاه هستند سواستفاده کرده و در جهت تخریب دانشگاه آزاداسلامی و چهره مدیران این دانشگاه اقدام کنند که این امر باعث ایجاد ذهنیت و نگرانی در مردم هم می شود. البته اگر ثابت شود هر کدام از همکاران دانشگاه دریافتی غیر قانونی داشته اند یا اشتباهی رخ داده است فورا رسیدگی ،برخورد و اصلاح می شود.

سخنگوی دانشگاه آزاداسلامی با بیان اینکه در این دانشگاه به طور مستمر بررسی های دقیق انجام می شود، گفت: با توجه به حساسیت ریاست محترم دانشگاه نسبت به اموال دانشگاه و تاکید همیشگی ایشان بر اجرای قوانین و رعایت امانت داری و پاک دامنی ، به طور مستمر بررسی های دقیق مالی توسط معاونت اداری مالی،خزانه دار و حسابرس دانشگاه انجام می شود و اگر در این بررسی ها ثابت شود که مبلغ دریافتی هر شخصی در دانشگاه خارج از مقررات بوده علاوه بر استرداد آن با شخص متخلف برخورد خواهد شد که در مورد اخیر هم بررسی ها در حال انجام است.

علوی فاضل گفت: دانشگاه آزاداسلامی شهریه دریافتی از دانشجویان را امانت می داند و هزینه کردن آن غیر از موارد ضروری و قانونی را بر نمی تابد و با کسانیکه بخواهند از موقعیت خود سو استفاده کرده و خدمات مدیران زحمتکش و وجهه دانشگاه را تخریب کنند برخورد جدی می کند.

به گفته او مدیران دانشگاه آزاداسلامی به مراتب کمتر از مدیران هم سطح خود دریافتی دارند: اطمینان می دهم مسئولان دانشگاه آزاداسلامی تمام تلاش خود را برای صیانت از اموال و دارایی های دانشگاه بعمل می آورند و همکاران این دانشگاه نیز نسبت به رعایت قوانین و مقررات جدی و حساس هستند.

۴۷۴۷

کد خبر 539380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • بی نام A1 ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
  25 2
  به جای اینهمه انرژی گذاشتن برای پاسخگویی و شفاف سازی ، به فکر دانشجویان دکتری باشید که فقط به عنوان منبع غنی مالی شما به حساب می آیند . به جای جذب اساتید مسن و بی انگیزه دانشگاه سراسری ، به فکر فارغ التحصیلان دکتری باشید ....
 • بی نام A1 ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
  12 1
  منتظر نتیجه هستیم خدا قوت
 • عدالت A1 ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
  11 0
  جهاد دانشگاهی هم.مثل دانشگاه آزاد هیت امنایی است و برخی مدیران دریافتهای کلان دارند در حالیکه کارمنداش کمترین حقوق را دارند
 • بی نام IR ۰۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
  14 0
  فقط خدا می داند رقمهایی که بدون فیش داده می شود چقدر می باشد
 • نام IR ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
  17 0
  اونوقت حقوق ما مردم بیچاره ماهی 45500 تومنه که اونم میخوان قط کنن
 • بی نام A1 ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۴
  17 0
  خبر جان سرکی هم به فیش شهرداران ، مدیران عامل و مدیران ارشد شهرداری تهران بزن .این رقمها بین رقمهایی که می گیرن گمه.