اقتصاد نیوز نوشت:دسته‌ای از آمار مهم اقتصادی که در هفته گذشته منتشر شده یا قرار است این هفته انتشار یابد، این شانس را به مقامات فدرال‌رزرو می‌دهد تا قدرت اقتصاد آمریکا را سنجیده و در خصوص زمان افزایش نرخ بهره تصمیمی جدی بگیرند.

 ‌این هفته قرار است گزارش‌هایی منتشر شود که سلامت اقتصاد آمریکا را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. آمار بخش تولید و نیروی کار در چند روز آینده منتشر خواهد شد که بخش مهمی از اطلاعات مورد نیاز برای مقامات فدرال‌رزرو به منظور اطمینان از قدرت اقتصاد ایالات متحده و افزایش نرخ بهره در ماه جولای خواهد بود.

هزینه‌های مصرف کننده: روز سه‌شنبهآمار منتشر شده در روز سه‌شنبه نشان می‌دهد، هزینه‌های مصرف‌کننده آمریکا در ماه آوریل بیش از هرماه دیگری در هفت سال اخیر رشد کرده است. در حالی که درآمدها افزایش یافته و شاخص تورم فدرال‌رزرو نیز رشد کرده که این موضوع خبر خوبی برای بانک مرکزی خواهد بود.

 

شاخص مدیریت عرضه و کتاب بژ: روز چهارشنبهمقامات فدرال‌رزرو آمار و ارقام تولید ماه می را در ادامه روز چهارشنبه دریافت خواهند کرد. اقتصاددانان انتظار دارند که شاخص مدیریت عرضه از 50.8 واحد به 50.3 واحد کاهش پیدا کند که نشان از دومین ماه متوالی کندشدن توسعه اقتصادی دارد. از سوی دیگر، انتظار می‌رود هزینه‌های ساخت‌وساز نیز با سرعت بیشتری رشد کند. بانک مرکزی همچنین کتاب بژ را منتشر خواهد کرد که شامل جزئیاتی از شرایط کنونی اقتصاد در مناطق مختلف فدرال‌رزرو خواهد بود. خبرهایی از اروپا: روز پنج‌شنبهسیاست‌گذاران در روز پنج‌شنبه نگاهی تازه به تراز جهانی خطرات اقتصادی خواهند انداخت، زمانی که ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا تازه‌ترین تصمیم سیاست پولی خود را ارائه دهد. بانک مرکزی اروپا سیاست‌های پولی خود را در ماه مارس تسهیل کرد و انتظار می‌رود در ماه جاری نیز به همین سیاست ادامه دهد. البته باید دید که اظهارات دراگی چه تاثیری روی دلار آمریکا خواهد گذاشت.

 

آمار اشتغال: روز جمعهفدرال‌رزرو همچنین در گزارش اشتغال ماهانه، نگاهی به بهبود ادامه دار نیروی کار خواهد انداخت. قرار است این گزارش روز جمعه منتشر شود. یک بازار اشتغال قوی برای تقویت هزینه‌های مصرف کننده و افزایش یکنواخت تورم در چشم‌انداز مقامات ضروری خواهد بود. اقتصاددانان مورد بررسی بلومبرگ انتظار دارند میزان اشتغال در ماه می، 160 هزار نفر افزایش پیدا کند که کمتر از متوسط سال جاری خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود نرخ بیکاری در ماه می از 5 درصد به 4.9 درصد کاهش پیدا کند که این موضوع همراستا با پیش‌بینی مقامات فدرال‌رزرو بوده که برآورد کرده‌اند نرخ بیکار در پایان سال به 4.7 درصد خواهد رسید.

 

اما آمار اقتصادی این هفته تا چه حد مهم است؟ اقتصاددانان گلدمن‌ساکس از اشتغال، تورم و شرایط مالی به عنوان 3 قطعه از 5 قطعه آمار اقتصادی و مالی مفید برای پیش‌بینی تغییرات سیاست‌گذاری نام‌ بردند و اعلام کردند که فدرال‌رزرو تمایل زیادی به عکس‌العمل به آخرین گزارش اشتغال دارد.

‌این بانک اعلام کرد انتشار آمار اشتغال قدرتمند می‌تواند، شانس افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را از 35 درصد به 50 درصد افزایش دهد. 

22439

کد خبر 542321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =