در پی توهین آشکار دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 اولین واکنش علیه او توسط انجمن خبرنگاران کاخ سفید بعمل آمد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پولیتیکو انجمن خبرنگاران کاخ سفید (WHCA) با صدور بیانیه  ای رسمی و بدون اینکه نامی از ترامپ ببرد، ادبیات تند او در کنفرانس مطبوعاتی دیروز را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است " نگران هستیم که بعضی از نامزدهای ریاست جمهوری و یا دولت های احتمالی درصدد جلوگیری از جریان آزاد رسانه ای و محدود کردن آزادی بیان مصرح در قانون اساسی ایالات متحده آمریکا باشند.

آنها در ادامه افزوده اند: ما از حق دسترسی مطبوعات و رسانه ها به امور رییس جمهور و مقامات دولتی دفاع می کنیم.

همچنین رئیس یک انجمن خبرنگاری دیگر در واکنش به اظهارات دیروز ترامپ اظهار کرد که او  و بقیه سیاستمداران نباید از کنکاش و عیب جویی رسانه ها در فعالیت هایشان  ناراحت شوند، چون اساساً نقش رسانه ها همین است و گویا آقای ترامپ در مورد نقش رسانه های آزاد در یک جامعه دموکراتیک دچار سوء تفاهم شده است و یا احتمالاً به کل با آنها مخالف است.

دونالد ترامپ دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی و پس از آنکه برخی رسانه ها او را در خصوص جمع آوری کمک چند میلیون دلاری برای کهنه سربازان جنگ متهم به دروغگویی کرده بودند روزنامه نگاران را موجوداتی کثیف دانست که صداقت ندارند و گفت فکر می کند اساسا روزنامه نگاران خیلی آدم حسابی نیستند.

4949

 

کد خبر 542397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =