والیبال ایران در چه صورت المپیکی نمی شود؟

سایت فدراسیون والیبال نوشت:ایران با پیروزی بر چین و با احتساب سایر بازی ها به احتمال زیاد المپیکی می شود اما تنها در یک صورت ممکن است معادلات جدول به شکل دیگری رقم بخورد.

بازی های خوب تیم ملی کشورمان امید صعود به المپیک را افزایش داده است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ایران با پیروزی بر چین المپیکی می شود اما لااقل تا پایان پنجمین روز مسابقات نمی توان با قطعیت از کسب سهمیه ایران سخن گفت. زیرا طبق قانون احتمالات ممکن است در بدترین شرایط روز پایانی مسابقات کار به اما اگر بکشد. مگر اینکه استرالیا یکی از سه بازی پیش روی خود را ببازد.

حالا ایران بعد از برد چین و صرف نظر از دو بازی دیگر ( لهستان و ونزوئلا) 4 برد از مجموع 7 مسابقه دارد. از سوی دیگر در صورتی که کانادا در دو بازی بعدی ( چین و ژاپن) به برتری برسد 4 برد از 7 مسابقه خود خواهد داشت. همچنین استرالیا هم سه بازی( چین، ژاپن و لهستان) دارد که در صورت پیروزی در هر سه بازی 4 برد از 7 مسابقه خواهد داشت. بدین ترتیب کار به امتیاز شماری و ست شماری می کشد و اما و اگرهایی را تا روز پایانی پدید می آورد.

در غیر اینصورت یعنی در صورت شکست امروز استرالیا از ژاپن و یا باخت دیگری از کانادا ایران تحت هر شرایطی جزو چهار تیم برتر است و المپیکی می شود.

البته تمام این موارد در بدترین حالت و با فرض دو باخت ایران برابر لهستان و ونزوئلا متصور است. در صورتی که ملی پوشان ایران هر یک از دو تیم لهستان و یا ونزوئلا را شکست دهند قاطعانه با پنج برد سهمیه می گیرند.

لازم به ذکر است که طبق قانون مسابقات سه تیم برتر مسابقات بعلاوه بهترین تیم آسیایی سهمیه المپیک می گیرند. در صورتی که یک تیم از آسیا در بین تیم های اول تا سوم باشد، تیم رده چهارم جدول ( از هر قاره ای حتی آسیا) سهمیه خواهد گرفت.

احتمال بدترین شرایط برای ایران پس از برد چین ( با فرض شکست از ونزوئلا و لهستان)

** پنج شنبه سیزدهم خردادماه:

ژاپن ؟ - استرالیا 3

** شنبه پانزدهم خردادماه:

چین ؟ - استرالیا 3

ایران ؟ - لهستان 3

ژاپن ؟ - کانادا 3

** یکشنبه شانزدهم خردادماه:

ایران ؟ - ونزوئلا3

کانادا 3 - چین؟

استرالیا 3 - لهستان؟

 

 در این صورت تیم های ایران و کانادا و استرالیا هر کدام 4 برد خواهند داشت و کار به شمارش امتیاز و ست شماری می کشد که در این صورت شانس ایران بسیار کم است.

 

251 41

کد خبر 542501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =