ایرنا نوشت: فرمانده ارتش پاکستان روز جمعه در دیدار یک هیات آمریکایی، در واکنش به حمله پهپاد آمریکا به منطقه بلوچستان پاکستان و کشتن سرکرده طالبان افغانستان، گفت: آمریکا تروریست های 'تحریک طالبان پاکستان' را هم در خاک افغانستان مورد حمله قرار دهد.

براساس گزارش روابط عمومی ارتش پاکستان، ژنرال 'راحیل شریف' روز جمعه در مقر فرماندهی ارتش پاکستان در شهر 'راولپندی' با 'ریچارد اولسون' نماینده ویژه آمریکا در امور پاکستان و افغانستان و 'جان نیکلسون' فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان دیدار کرد.
ژنرال راحیل شریف در این ملاقات گفت: به دستگاه های اطلاعاتی هند و افغانستان اجازه نخواهیم داد در داخل خاک پاکستان فعالیت های تروریستی انجام دهند.
در این ملاقات اوضاع امنیتی منطقه با تمرکز خاص بر موضوع کنترل مرزها و صلح و ثبات در افغانستان در دوره پس از کشته شدن ملا اختر منصور سرکرده سابق طالبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
فرمانده ارتش پاکستان ضمن ابراز نگرانی شدید از اقدام حدود سه هفته پیش آمریکا مبنی بر حمله هوایی به منطقه بلوچستان پاکستان با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین که منجر به کشته شدن ملا اختر منصور سرکرده سابق طالبان افغانستان شد، این اقدام را نقض حاکمیت ملی پاکستان دانست و گفت که این گونه اقدامات می تواند تاثیر بسیار منفی بر اعتماد متقابل و روابط دوجانبه میان اسلام آباد و واشنگتن داشته باشد.
ژنرال شریف تاکید کرد: جای تاسف است که پاکستان به عامل بی ثباتی افغانستان متهم می شود. پاکستان همواره برای کمک به روند صلح پایدار در افغانستان در چارچوب همکاری های گروه چهارجانبه اعلام آمادگی کرده است.
همچنین ظهر امروز، سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی در دیدار هیات عالی آمریکا در اسلام آباد هشدار داد که هرگونه تکرار حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به خاک پاکستان، بدون تردید بر تمایل اسلام آباد به تقویت روابط با واشنگتن اثرگذار خواهد بود.

4949

کد خبر 544865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =