رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر کرج: تحقق حقوق شهروندی نیازمند همکاری شهروندان با مسئولان است

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر کرج گفت: امروزه برای تحقق حقوق شهروندی نیاز به همکاری هر چه بیشتر خود شهروندان و مردم محله با مسئولان و مدیران شهری است؛ این اقدام زمینه ساز ارتقاء سطح آگاهی شهروندان از حقوق خود نیز می شود.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سعید مصطفایی بیان داشت: مردم در قبال خدماتی که تحت عنوان حقوق شهروندی دریافت می کنند، تکالیف و وظایفی را بر عهده دارند؛ که باید در قبال ادا آن کوشا باشند.

مصطفایی با بیان اینکه تمامی طرح هایی که به منظور رفاه مردم محله در حال اجرا می باشند با مشارکت خود مردم سرعت و پیشرفت چشمگیری خواهد داشت، اذعان داشت: نقش مردم محله در حفظ امنیت انکار ناپذیر و مهم است. یکی از وظایفی که برای شهروندان مطرح است مشارکت در حفظ امنیت محله می باشد.

وی ادامه داد: با تکیه بر این موضوع که هر شهروند در ایجاد و حفظ امنیت در محله نقش بسزایی دارد می توان این گونه عنوان کرد که بخش زیادی از امنیت محله را خود مردم تامین می کنند. با همکاری بیشتر با نهاد های ذیربط و همچنین رعایت وظایف شهروندی امنیت محله روز به روز بیشتر خواهد شد.

مصطفایی در ادامه بیان داشت: هر شهروند موظف است در حفظ پاکیزگی محله خود بکوشد. نریختن زباله و همکاری با افرادی که در راستای پاک سازی فعالیت می کنند، همچنین رعایت نکات بهداشت عمومی از جمله این وظایف است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از طرفی، وجود فضاهایی به منظور فعالیت های فرهنگی هنری و ورزشی را می توان از حقوق شهروندان در محله دانست. شهروندان و مردم محله نیازمند فضاهایی هستند تا بتوانند نیاز های معنوی خود را که آموزه های دینی و پرورشی است در آن محل تقویت کرده و استعداد های خود را شناخته و در رشد و شکوفایی آن تلاش نمایند.

 

کد خبر 545410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =