۰ نفر
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۸

ایرنا نوشت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه لحظاتی قبل تهران را به مقصد اسلو پایتخت نروژ ترک کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ظریف در ادامه رایزنی های دوره ای با مقامات اروپایی، عازم اسلو و برلین شده است.
وزیر امور خارجه در این سفر دوروزه به اسلو، ضمن رایزنی های دوجانبه با «بورگه برنده» همتای نروژی خود، با دیگر مقامات این کشور نیز دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
رییس دستگاه دیپلماسی در جریان این سفر قرار است در «اسلو فروم2016» با عنوان «بهبود میانجیگری درگیری مسلحانه» که به میزبانی وزارت خارجه نروژ و مرکز گفت وگوهای بشر دوستانه برگزار می شود، شرکت کند.
فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا نیز قرار است در اسلوفروم2016 حضور یابند.
نشست افتتاحیه اسلو فروم 2016 با سخنرانی ظریف، همتای نروژی وی و نیز موگرینی برگزار خواهد شد و پس از آن وزرای خارجه ایران، نروز و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری سه جانبه شرکت خواهند کرد.
این احتمال وجود دارد که گفت وگوهایی بین وزیر خارجه کشورمان با این مقامات در حاشیه اسلوفروم انجام شود.
رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در مسیر بازگشت از نروژ، توقف چند ساعته ای در برلین خواهد داشت و با «فرانک والتر اشتاین مایر» همتای آلمانی خود دیدار و گفت وگو خواهد کرد.
ظریف را در این سفر، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا، سید عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین الملل و حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه همراهی می کنند.
وزیر امور خارجه نهم خرداد ماه جاری نیز سفری پنج روزه به شمال و شرق اروپا شامل کشورهای لهستان، فنلاند،سوئد و لتونی داشت.

4949

کد خبر 545662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =