تسنیم نوشت: معاون اول رییس جمهورتصویب نامه هیأت وزیران در مورد ضریب حقوق کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و بازنشستگان در سال 95 را ابلاغ کرد.

حداقل حقوق شاغلین موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین بند(۵) این تصویب نامه به میزان نه میلیون (۰۰۰/۰۰۰/۹) ریال وحداکثر ۷ برابر این رقم تعیین شد.

هیأت وزیران در جلسه 9-3-1395 به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد اصل یکصدو سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری- مصوب 1386- و بند (الف) ماده (50) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران - مصوب 1389- تصویب کرد:

1.     ضریب حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات به میزان بیست و یک هزار و نهصد و چهل و نه (949/21) ریال تعیین می شود.

2.     ضریب حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت - مصوب 1370- (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست های سیاسی وزارت امورخارجه ) به میزان یکهزار و پانصد و چهل و یک (541/1) ریال تعیین می شود.

3.     سقف افزایش حقوق کارکنان موسسات انتفاعی وابسته به دولت ، نهادها و موسسات عمومی غیر دولتی، بانک های دولتی ، بیمه ها و شرکت های دولتی ، دوازده درصدتعیین می شود.

تبصره- رعایت مفاد مواد (75) و (84) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2)- مصوب 1393- الزامی است.

4.     حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین موضوع ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین بند(5) این تصویب نامه به میزان نه میلیون (000/000/9) ریال وحداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می شود.

5.     حداقل حقوق و فوق العاده شغل کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت به میزان شش میلیون(000/000/6 ) ریال و حداکثر هفت برابر حداقل مذکور در این بند تعیین می شود.

6.     حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران ومشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق های وابسته به دستگاه های اجرایی به میزان نه میلیون (000/000/9 )ریال و حداکثر حقوق آنان نیز هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین می شود.

تبصره- اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و وزارت اطلاعات و دیوان محاسبات کشور و کارمندان سیاسی و شاغل در پست های سیاسی وزارت امور خارجه از شمول حداکثر این بند مستثنی می باشند.

7.     حقوق بازنشستگان ، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح ، تا سقف پانزده میلیون (000/000/15) ریال تا بیست درصد با کاهش نیم درصد به ازای هر پانصد هزار (000/500) ریال و مازاد بر پانزده میلیون (000/000/15) ریال ، دوازده درصد نسبت به سال 1394 افزایش می یابد.

3535

 

کد خبر 545797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • بی نام RU ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  66 9
  البته شرکت نفتی ها حقوق های نجومی می گیرند،یک کارمند ساده شرکت نفت از یک کارمند با تحصیلات بالا و رده بالا در دستگاهی دیگر بیشتر حقوق میگیهره،این یعنی تبعیض
  • بی نام A1 ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   11 7
   البته کارمند های رسمی شرکت نفتی نجومی میگیرن، نه قراردادی ها که وضعشون ....
 • بی نام AT ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  38 0
  در اتریش که من زندگی می کنم روزنامه ها می نویسن که رئیس جمهور و وزرا هرکدوم چقدر دریافت میکنند.
 • بی نام IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  11 55
  اون اقایی که میگه شرکت نفت حقوق نجومی میگرن کجا هست والا من ارشد مهندسی نفت یکی از بهترین دانشگا ههای دولتی هستم تو یک شرکت نفتی هم کار مکینم حقوقم اندازه یک معلم نیست
  • ایرونی A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   21 8
   دوست عزیز همون حقوقی که شما ازش شاکی هستی حسرت ماهاس درضمن بیخیال این حرفا همه میدونن حقوق نفتیا واقعا با بشکه حساب میشه
  • بی نام RU ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   19 3
   اون اقا درست کفته،من کسانی را می شناسم که با یک لیسانس ساده و غیر مرتبط با نفت داره تو تهران کار می کنه و زیر 4 یا 5 میلیون نمی گیره تازه بدون اضافه کار تازه سابقه کارش هم بسیار پایینه این تازعه یه جز مزایایی است که می گیره مثل هتل و امکانات گردشگری و تفرحی ارزان قیمت در حالیکه من کسی را میشناسم که تحصیلات بسیار بالا پست رده بالایی داره و خیلی بیشتر زحمت می کشه در حالیکه با اضافه کار 2/5 میلیون را به زور می گیره،اگر این تبعیض نباشع کارمندان جاهای دیگر هم می تونند حقوق بهتری بگیرند
 • بی نام A1 ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  4 0
  حقوق ماهانه رئیس جمهور سنگاپور دویست هزار دلاره.
 • آقا محمدي IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 1
  چند كاردراولويت برنامه هاي قوه قضاييه بايد قرارگيرد. 1دريافت پرينت واريزي هاي تمامي دستگاهها و بررسي موارد مشكوك. 2لغو حكم استخدام بازنشسته ها و جلوگيري از چند شغله بودن افراد مخصوصا در سطح هيات مديره ها . 3 بررسي منطقي حقوق ها و پرداختها به كارمندان بطور مثال چرا حقوق پزشكان عدرسازمان تامين اجتماعي بايد درسال چندين بارافزايش پيداكند وهمه پرسنل از يك سطحافزايش برخوردار باشند .
 • کارشناس A1 ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  5 1
  فکر کنم کارکنان سازمان بهزیستی اگر سه بار سه 30سالکارکنند حقوقشان به اون 7برابر نمی رسد
 • نادر A1 ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  10 1
  اونیی که میگه سه تومن کف زنده موندنه خبر حداقل 70درصد هموطناش نداره که 800 هزار تومن بدون هیچ مزایا با کار سخت میگیرن.
 • بی نام A1 ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  8 0
  اقا مشکلات توی ادارات زیادهست نظارت نیست یک سری امتیاز ها به صورت باندی بهتر بگم فامیلی در اختیار ریسا هست که فقط شامل باند خودشان هست بی کسان وضعیفان زیر پا از بین می رنده خواهشن هر گونه افزایش از وزارت خانه تصیع شود با تشکر
 • یک بیمار A1 ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  9 10
  چرا درمورد حقوق فوق نجومی پزشکان فکری نمی کنید؟؟؟
 • بی نام IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  5 0
  سوال:حداکثر حقوق کارمندان دولت چند میلیون تومان است؟ جواب :264میلیون تومان
 • حسین A1 ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  6 0
  تورو خدا عدالت در حقوق پرداختی به کارمندان رعایت شود . در مورد حقوق قراردادی ها این افراد علیرغم داشتن مدرک تحصیلی بالا، تخصص ، تجربه و... فیش حقوقی آن ها با کارمند ثابت با همان شرایط حداقل یک میلیون تومان تفاوت دارد. وزارتخانه های مختلف حقوق وپاداش های مختلف می گیرند وام های خوبی که بانک ها به کارمندانشان می دهند در برخی وزارتخانه ها قطره ای از آن وام ها به کارمندان داده نمی شود حقوق برخی کارکنان شرکت های تحت پوشش دولت خیلی بالاتر از حقوق کارمندان ستادی است.فردی حدود بیست سال در یک وزارتخانه است استخدام ثابت نمی شود ولی فردی با برخی امتیازات و... در بدو سال های خدمت استخدام می گردد.
 • بی نام A1 ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  0 0
  انتظار دارید مردم باورکنند....
 • ناشناس IT ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  4 2
  ما چه گناهی کردیم که کارمند شرکت نفت نشدیم؟؟؟؟؟