۰ نفر
۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۱

وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس خبری مشترک با همتای نروژی اظهار داشت: راه حل بحران سوریه سیاسی است و از طریق نظامی به دست نخواهد آمد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، وزیر خارجه کشورمان در کنفرانس خبری مشترک با همتای نروژی گفت : راه حل بحران سوریه سیاسی است و راه حل بحران سوریه از طریق نظامی به دست نخواهد امد .
اقای ظریف با اشاره به نقش نروژ در موضوع هسته ای و کمک های این کشور برای همکاری ایران و قزاقستان برای مبادله اورانیوم غنی شده از نقش اسلو هم در به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای تشکر کرد .
وی در ادامه با اشاره به گفتگوهایش با بورگه برنده درباره موضوعات منطقه ای گفت : حل بحران سوریه یک بعد نظامی خواهد داشت اما حل بحران این کشور از طریق نظامی به دست نخواهد امد. ما معتقدیم حل بحران سوریه از طریق سیاسی به دست خواهد امد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین طرح چهارماده ای ایران را برای حل بحران سوریه راه گشا دانست.
اقای ظریف همچنین درباره همکاری های ایران و نروژ هم گفت : دو کشور در زمینه های مختلف از شیلات تا نفت و همکاری های منطقه ای امکان همکاری دارند
وزیر خارجه کشورمان پیش از این صبح امروز با همتای نروژی خود دیدار و گفتگو کرد.
«محمدجواد ظریف» و «بورگه برنده» در خصوص روابط دوجانبه و همکاری های سیاسی، اقتصادی و بانکی دو کشور گفتگو و رایزنی کردند .
طرفین در این ملاقات همچنین درباره بحران سوریه و راههای پایان آن و وضعیت عراق و افغانستان تبادل نظر کردند.
بحث و تبادل نظر درباره همکاری در زمینه های نفت و گاز و محیط زیست از دیگر محور گفتگوهای وزرای خارجه ایران و نروژ در ساختمان وزارت خارجه این کشور بود.
5050
کد خبر 545881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =