سراهای محله به کمک خانواده های بی بضاعت می آیند تا مشکلات معیشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی آنان را حل و فصل کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،شهردار منطقه 7 تهران از راه اندازی مرکزی تحت عنوان "قرارگاه جوانمرد" در سرای محله نظام آباد با هدف شناسایی و کمک به خانواده های محروم و بی بضاعت خبر داد.

 سعید طلوعی شهردار شرق تهران اعلام کرد: منطقه 7 به صورت پایلوت انتخاب شده تا قرارگاه جوانمرد با هدف کمک و حمایت از خانواده های بی بضاعت در سرای محله نظام آباد راه اندازی شود و در صورت موفقیت، این طرح در دیگر مناطق شهر تهران نیز اجرا خواهد شد.

او با اشاره به اینکه این قرارگاه حلقه رابط بین خیرین و شهرداری منطقه است، گفت: در این طرح خانواده های محروم و بی بضاعت بعد از شناسایی مورد حمایت های اجتماعی، فرهنگی، درمانی و ... قرار خواهند گرفت.

شهردار منطقه 7 در ادامه به شناسایی نیازمندان و دسته بندی نیازها و مشکلات آنها اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور ساماندهی نحوه کمک رسانی به افراد نیازمند سطح منطقه انجام خواهد شد.

او ضمن تاکید بر پایش فعالیت های اجرا شده در محله و خانواده ها به منظور کاهش موازی کاری و پیشگیری از تخصیص امکانات چند باره به افراد نیازمند، یادآور شد: با اجرای این طرح ضمن شناسایی نیازمندان سطح منطقه و همچنین ظرفیت و پتانسیل خیرین ، کمک و حمایت از افراد بی بضاعت طبقه بندی و منظم خواهد شد.

به گفته طلوعی استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های مردمی موجود در سطح محلات، نقش بسزایی در شناسایی و احصاء خانواده های نیازمند و ارجاع این خانواده ها به سازمان های مردم نهاد دارد که این امر می تواند شرایط ساماندهی هر چه بیشتر ارائه خدمات به اقشار آسیب پذیر درسطح منطقه را فراهم کند.

47231

کد خبر 546701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =