ایرنا نوشت: «برنی سندرز» پنجشنبه شب به وقت محلی با انتشار یک پیام ویدئویی از تاکید مجدد برای ماندن در کارزار انتخاباتی تا زمان معرفی نامزد های نهایی دو حزب خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از «فرانس 24» سندرز به رغم داشتن شانس پایین برای رسیدن به نامزدی حزب دمکرات در سخنان خود خطاب به طرفداران گفت: انقلاب سیاسی ما باید به حرکت خود ادامه دهد.
وی افزود: وظیفه مهم ما در پنج ماه آینده، حصول اطمینان از شکست سنگین ترامپ است و من قصد دارم تا نقش خود را در این فرآیند در مدت زمان بسیار کوتاهی آغاز کنم.
اظهارات سندرز در شرایطی مطرح می شود که «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه سابق آمریکا و نامزد پیشتاز در انتخابات درون حزبی دمکرات ها، هفته گذشته موفق به کسب آرای «دلگیت» های (نمایندگان حزبی) لازم برای احراز نامزدی نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد و هم اکنون چشم امید سندرز تنها به تغییر آرای گسترده «سوپردلگیت ها» دوخته شده است.
سندرز در بخش دیگری از سخنان امروز خود افزود: ما باید تلاش خود برای ساخت آن آمریکایی که همه ما می دانیم رسیدن به آن امکان پذیر است را به کار ببندیم و این انرژی را تا مجمع ملی دمکراتیک که 25 ژوئیه (4 مرداد) در فیلادلفیا برگزار خواهد شد، حفظ کنیم.
وی ادامه داد: ما فرآیند طولانی و مشقت بار تبدیل آمریکا (به یک جامعه بهتر) را آغاز کرده ایم و این نبرد فردا، هفته بعد، سال بعد و در آینده ادامه خواهد یافت.
این سیاست مدار دمکرات در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که در فرآیند دگرگونی این حزب، مشتاق به همکاری با کلینتون است، « تا حزب دمکرات به حزب جوانان و نیروی کار تبدیل شود».
وی افزود: متاسفانه، رهبری فعلی حزب دمکرات به دهها ایالت آمریکا پشت کرده و اجازه داده است که سیاست مداران راست گرا با نبود یک رقیب جدی در انتخابات برخی ایالت ها، از جمله فقیر ترین آنها، پیروز شوند.
«هیلاری کلینتون» هفته گذشته به حد نصاب دو هزار و 384 آرای نمایندگان برای احراز نامزدی انتخابات ریاست جمهوری هشت نوامبر (18 آبان) دست یافت.
«دونالد ترامپ» از حزب جمهوریخواه نیز پیش از این موفق به رسیدن به حد نصاب لازم برای معرفی به عنوان نامزد نهایی حزب خود شده بود.
در این میان سندرز امیدوار است تا با جلب حمایت سوپردلگیت (رهبران ارشد حزب دمکرات) که تا زمان برگزاری مجمع ملی فرصت تغییر رای خود را دارند، کمپین انتخاباتی خود علیه ترامپ و کلینتون را رهبری کند.

۵۰۵۰

کد خبر 547171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =