غلامحسین دوانی گفت:«در حال حاضر منابع مالی بانک ها منجمد شده و بانک ها منابعی جهت اعطای تسهیلات جدید ندارند. »

در چند روز گذشته کورش پرویزیان، رییس کانون بانک ها و موسس های اعتباری خصوصی مطرح کرد که پی اقدام داوطلبانه بانک ها و با توجه به کاهش نرخ تورم و حمایت بانک مرکزی از بازار بین بانکی قرار است که از ابتدای تیر امسال نرخ سود سپرده ها کاهش پیدا می کند. 

در همین خصوص غلامحسین دوانی، عضو شورای عالی انجمن حسابداران خبره در گفت و گو با خبرآنلاین دلیل ورود نیافتن بانک های دولتی در این کاهش نرخ را تحلیل کرد و گفت:«بانک ها نیز مانند بقیه کسب و کارهای جهان مشمول قانون رقابت هستند، لذا حتما بقیه بانک ها نیز ناچار خواهند بود که نرخ سود خود را پایین آورند. »

وی افزود:« در حال حاضر کاهش نرخ سود بانکی هیچ تاثیری بر اقتصاد نمی گذارد. اقتصاد آنچنان مشکل دارد که با آمدن نرخ سود بانکی نیز تاثیر خاصی ندیده نخواهد شد، زیرا بانک ها منابعی برای وام دادن ندارند.»

 ولی الله سیف در جلسه ای با حضور مدیران عامل بانک ها عنوان کرد که «در حال حاضر حدود ۱۰ هزار بنگاه کوچک و متوسط در کشور وجود دارد و اگر شبکه بانکی ۱۰ درصد تسهیلات جدید خود را در اختیار این بخش قرار دهد، این بنگاه ها احیا شده و می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.»

دوانی با اشاره به سخنان رییس کل بانک مرکزی می گوید:« اگر چه پرداخت چنین تسهیلاتی به بنگاه ها دمی تواند به بهبود وضعیت آنها بینجامد، ولی مساله مهمتر این است که در حال حاضر منابع مالی بانک ها منجمد شده و بانک ها منابعی جهت اعطای تسهیلات جدید ندارند. »

 

22435

کد خبر 547627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • بی نام IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
    4 0
    این رقابت نیست اسمش ،این اسمش تبانی است. مگر اینمه منظور ایشون و بانکها رقابت در جهت ضرر زدن به مشتریان بانکها و رقابت در سودجویی بیشتر از سپردهها باشه.