عمل موفقیت آمیز پیوند مغز استخوان روی دو بیمار در اصفهان

fi 'chva livT فوق تخصص خون و سرطان بالغین بیمارستان سیدالشهدا(ع) گفت: پیوند مغز استخوان از اوایل خرداد کار خود را آغاز کرده و تاکنون این پیوند روی دو بیمار انجام شده است.

 ولی الله مهرزاد در آئین افتتاح نخستین پیوند مغز استخوان در اصفهان، با اشاره به مطلب فوق، اظهار داشت: این دو نفر با سن ۴۵ و ۵۲ سال، به سرطان مغز استخوان مبتلا بودند که عمل پیوند سلول بنیادی بر روی آنها با موفقیت انجام شد.

وی با بیان اینکه یکی از بیماران از بیمارستان ترخیص شده و بیمار دیگر نیز در آستانه ترخیص است، تصریح کرد: شرایط هر دو بیمار رضایت بخش و امیدوار کننده است.

بیماران اصفهانی در اولویت پیوند مغز استخوان

وی با بیان اینکه بخش پیوند مغز استخوان، در مرحله نخست، پذیرای بیماران از استان اصفهان است، تاکید کرد: در مراحل بعدی و با گسترش این بخش، پذیرای بیماران از استان های دیگر نیز خواهیم بود.

این پزشک فوق متخصص با بیان اینکه پیوند سلول بنیادی، عوارض چندانی برای بیمار ندارد، گفت: پیوند مغز استخوان که حاوی سلول بنیادی است در برخی بیماران، تنها راهکار درمانی و در برخی دیگر ، درمان تکمیلی و برتر است.

مهرزاد افزود: پیش از این بیماران اصفهانی برای انجام پیوند سلول بنیادی ناچار به سفر به تهران یا شیراز و تحمل انتظاری بین سه تا ۹ ماه بودند که می توانست منجر به عود بیماری در آنها شود.

وی درباره هزینه های این عمل نیز اعلام کرد: بطور کلی هزینه این عمل حدود دو میلیارد ریال است اما دولت از محل دو اعتبار ویژه این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد و فقط ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال آن باقی می‌ماند که همین هزینه را نیز به طور مجدد دولت پرداخت می کند.

فوق تخصص خون و سرطان بالغین بیمارستان سیدالشهدا (ع) تاکید کرد: دو عمل جراحی انجام شده در بخش پیوند سلول‌های بنیادی از خود فرد به فرد بوده و امید است در پیوندهای آینده بتوانیم از بانک سلول بنیادی استفاده کنیم.

 

کد خبر 548378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =