عضو شورای شهر خواستار شد؛ لزوم اهتمام مدیریت شهری برای تدوین برنامه جامع کاهش آسیب های اجتماعی

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: گسترش روز افزون آسیب های اجتماعی در سال های اخیر مستلزم تعمق و چا ره اندیشی اساسی است و مدیریت شهری باید در تدوین برنامه جامع برای کاهش این معضل اجتماعی اهتمام ورزد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، میر ابراهیم صدیق با بیان این مطلب اظهار داشت: افزایش قابل توجه بزهكاری ها و كج روی های اجتماعی و آلودگی به مواد مخدر، بویژه میان جوانان و نوجوانان جامعه و دانش آموزان در کنار شیوع مفسده های آشكار و پنهان، نیازمند توجه ویژه همه حوزه ها و بخش های اثرگذار است.

صدیق بیان داشت: یکی از راه های ارتقاء سطح زندگی افراد جامعه کاهش معضلات اجتماعی است و لازم است مسئولین شهری و استانی با عزمی جهادی و همکاری و همدلی به منظور کاهش معضلات اجتماعی که مضرات آن گریبانگیر شهروندان شهر خواهد بود با برنامه ریزی های دقیق و مدون ارتقاء سطح کیفی شهروندان را افزایش دهند، تا امنیت و آرامش روحی و روانی در شهر حاکم شود.

این مسئول با اشاره به اینکه ریشه ی اغلب آسیب پذیری های اجتماعی دانش آموزان در عدم آشنایی كافی آنها با مهارتهای اجتماعی است تصریح کرد: متاسفانه جوانان امروز خود را نشناخته اند و به توان و قدرت فراوان خود باور ندارند، به علاوه از شرایط و موقعیت اجتماعی خود آگاهی ندارند از این رو بررسی نقش آموزش مهارتهای اجتماعی در كاهش آسیب های اجتماعی در مدارس ضروری است.

وی با اشاره به وضعیت مراکز آسیب های اجتماعی اذعان داشت: ما مسئولین شهر موظف هستیم هر آنچه که در توان داریم برای حل مشکلات شهروندان تلاش کنیم تا افراد آسیب دیده بتوانند با کسب سلامتی خود به آغوش گرم خانواده باز گردند.

صدیق معتقد است بیکاری یکی از ریشه های مهم بزهکاری و کجروی افراد یک جامعه است. بیکاری موجب می شود که افراد بی کار جذب مراکز تجمع افراد بزهکار شده، به تدریج به دامان انواع کجرو ی های اجتماعی کشیده شوند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در پایان از کلیه مسئولین شهری خواست تا با همدلی و همکاری مجدانه خود و با هم افزایی بتوانند جهت کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی اقدامات مثمر ثمری را انجام دهند.

 

کد خبر 551342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =