سرحدی خواستار شد؛ ابلاغ بخشنامه های «اقتصاد مقاومتی» به مدیران شهری برای کاهش هزینه ها

عضو شورای اسلامی شهر کرج خواستار تنظیم و ابلاغ بخشنامه های «اقتصاد مقاومتی» به مدیران شهری جهت تلاش در راستای کاهش هزینه های جاری و مقابله با هرگونه اسراف و ریخت و پاش از منابع بیت المال شد.

  به گزارش خبرآنلاین البرز و نقل از  پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، خسرو سرحدی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: یکی از شئون مهم بسته سیاستی، نظارتی «اقتصاد مقاومتی»، به حداقل رساندن هزینه های جاری و تلاش در راستای حذف اسراف و تجمل گرایی در سطح نهادهای خدمت رسان می باشد که گرچه در این حوزه اقداماتی صورت گرفته اما کافی نیست و نیاز به تقویت آن احساس می شود.

وی افزود: در شرایط کنونی که شهرداریها با کاهش صدور پروانه های ساختمانی مواجه بوده و به تبع آن شاهد کاهش سطح درآمدزایی می باشیم، به همان نسبت نیز باید در هزینه های جاری صرفه جویی شود و باید امانتدار خوبی برای بودجه ها و امکاناتی که جهت نوکری مردم در اختیارمان قرار گرفته است، باشیم و این یک وظیفه قانونی و شرعی است.

عضو پارلمان محلی کرج بیان داشت: با تشکیل کارگروه و ستاد فرماندهی «اقتصاد مقاومتی» در شهرداری کرج و فعال سازی کمیته های مربوطه می توان نسبت به احصاء هزینه هایی که حذف یا به حداقل رساندن آنها خللی در انجام وظایف سازمانی و ماموریت های محوله به واحدها ایجاد نمی کند، اقدام کرد و از این گذر، به منویات و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفت.

به گفته سرحدی، همچنین در راستای حمایت از تولید ملی و کمک به تقویت اشتغالزایی، زیرمجموعه های مدیریت شهری کرج باید ملزم به خرید کالای ایرانی و تولیدات داخلی شوند و اولویت نیز با محصولاتی باشد که در سطح استان البرز و کلانشهر کرج تولید می شوند و این مهم در کاهش مراجعات به شهرداریها جهت اشتغال نیز بسیار موثر است.

این مسئول شهری اذعان داشت: البته مدیریت شهری کرج در سال 95 در ورطه اقدام و عمل برای کاهش هزینه های جاری اقدام کرده و شاهد افزایش بودجه های عمرانی به 68 درصد و کاهش هزینه های جاری به 32 درصد در بودجه سالانه می باشیم که طی چند دهه اخیر اقدامی کم سابقه به شمار می رود و امیدوارم که با همکاری مدیران و کارکنان محقق گردد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در پایان با تاکید بر اینکه اسراف مقوله ای زشت و مغایر با ارزش های انسانی و اخلاقی است، گفت: منابع مالی و امکانات شهری سرمایه هایی هستند که باید با دستان نسل کنونی تقدیم نسل های آتی شوند تا شهرمان کماکان در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت نماید، در غیر این صورت دچار عقب ماندگی خواهیم شد.

کد خبر 548190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =