رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج: درایت و تدبیر در دوران بحران و رکود اقتصادی عامل توسعه شهر است

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج اجرای پروژه های عمرانی کلان در زمان رکود اقتصادی را ناشی از درایت و تدابیر خردمندانه مدیریت شهری دانست.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،سعید فیروزگاه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه چند سالی است که شاهد رکود اقتصادی در کشور هستیم و این امر اجرای بسیاری از امور شهری و پروژه های کلان کشور را مختل نموده است که برای رهایی از این معضل باید کارشناسانه و مدبرانه تصمیم گرفت.

وی افزود: مدیریت شهری کرج با درایت و برنامه ریزی های صحیح توانسته است از این معضل مهم عبور کند و با تمهیداتی که اندیشیده است شاهد بروز اتفاقات عمرانی خوبی در شهر هستیم.

فیروزگاه با اشاره به پروژه های افتتاح شده در شهر اظهار داشت: پروژه شهدای حصارک یک اقدام موثر و ماندگار بود که اجرای آن بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر را کاهش داد و رضایتمندی شهروندان را به همراه داشت.

وی ادامه داد: اجرای پروژه شهدای دانش آموز، شهید سلطانی، شهدای پلیس، تقاطع شهید حیدرخانی و دیگر پروژه های اجرا شده نشان از تدبیر مدبرانه مدیریت شهری دارد؛ این امر توانسته است شهر را به یک کارگاه عمرانی تبدیل و به دنبال آن توسعه و آبادانی شهری را در پی داشته باشد.

به گفته این عضو شورا باید در مواقع اضطراری بهترین کار را انجام داد و شورا و شهرداری توانست با استفاده از تسهیلات بانک شهر و بارگزاری اراضی در این کلانشهر قدم های خوبی در راستای تحقق این مهم بردارد و اقدامات قابل توجهی را به انجام رساند.

فیروزگاه در ادامه سخنان خود اهتمام مدیریت شهری در به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی شهرستان فردیس را یادآور شد و اذعان داشت: در شهرستان فردیس گام های اساسی در راستای اجرای پروژه های عمرانی، خدماتی و ورزشی برداشته شده است که امید می رود این روند ادامه داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج با بیان این که شهرداری کرج سال گذشته دستاوردهای عمرانی خوبی را داشته یادآور شد: مدیریت شهری در نظر دارد در سال جاری نیز با ادامه روند برنامه ریزی های عمرانی و خدماتی در شهر زمینه را برای بهره برداری از پروژه های چشمگیر در این شهر فراهم کند.

فیروزگاه، وظیفه ذاتی و اصلی شورا و شهرداری ها را سیاستگذاری و هدایت امور خرد و کلان شهر دانست و افزود: مصداق این موضوع نیز تلاش و اراده مدیریت شهری برای برنامه ریزی و سیاستگذاری هایی می باشد که نتیجه آن حمایت از بخش خصوصی و آورده های سرمایه گذاران این بخش با این هدف که امور شهری با کیفیت مناسب، ایده آل و منطقی انجام شود، می باشد.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فعالیت گسترده عمرانی در سطح شهر در دست اجرا است و پتانسیل ها و ظرفیت های خوب عمرانی را در شهر شاهدیم، مشکلات و موانع پیشرو در برخی پروژه ها نیز با تمهیدات و سیاستگذاری های شورای شهر مرتفع خواهد شد تا مسیر توسعه شهری و آبادانی و سازندگی به درستی پیموده و رضایت شهروندان و نیازهای شهری آنها تامین شود.

 

کد خبر 545910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =