تأکید معاون استاندار به دستگاه ها برای معرفی نماینده در پنجره واحد منطقه ویژه اقتصادی پیام

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری البرز ضمن تأکید بر معرفی نمایندگان دستگاه ها در پنجره واحد،مشکل سوخت منطقه ویژه اقتصادی پیام و حلقه دره را دو مانع اصلی در توسعه فرودگاه پیام دانست.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از واحد خبر اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، "عباداله کامکار" پیش از ظهر پنجشنبه در"کارگروه اقتصادی استان" که با محوریت بررسی طرح های توسعه محور در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام تشکیل شد، در خصوص استقرار دستگاه ها در پنجره واحد گفت: تنها دستگاهی که از بدو امر نسبت به استقرار و اعزام نماینده در این منطقه اقدام نموده اداره کل استاندارد استان می باشد،ضروری است که سایر دستگاه ها نیز هر چه سریعتر جهت معرفی نماینده اقدام کنند.

وی همچنین پیرامون رفع محدودیت و موانع در شعاع 120 کیلومتر نیز استقرار صنایع هایتک و سبز را فاقد ممنوعیت توسعه در منطقه ویژه اقتصادی پیام خواند.

کامکار موضوع پسماند و مدیریت زباله حلقه دره در مجاورت این منطقه اقتصادی را یکی از دغدغه هایی اعلام کرد که به صورت جدی توسط معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار مورد پیگیری قرار دارد.

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه امور منطقه ای استانداری البرز گفت:در سفر به روسیه عمده مسائل طرح شده مربوط به فرودگاه پیام و موضوع سوخت این مرکز بود که مذاکراتی نیز در این رابطه با معاون اول رئیس جمهور صورت گرفته است.

کامکار گفت: روسیه از بازار خوب و مناسب محصولات کشاورزی و صیفی و میوه برخوردار است و با رفع مشکل سوخت فرودگاه پیام، امکان توسعه روابط هوایی و صادرات کالاها با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.

در ابتدای این جلسه محمدعلی مختاری مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام نیز وجود حلقه دره در مجاورت فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام را عاملی بازدارنده در توسعه تجارت خارجی و گسترش تبادلات اقتصادی در منطقه خواند.

وی با اشاره به رایزنی های انجام شده برای آغاز همکاری های اقتصادی با کشورهای مختلف آثار توسعه روابط را در سیاست خارجی امری زمان بر اما در حال رایزنی اعلام کرد.

ایجاد راه های دسترسی به فرودگاه پیام جهت تسهیل در مسیر تردد از دیگر دغدغه های طرح شده در این نشست بود.

تعیین تکلیف اراضی 10 هزار هکتاری فرودگاه پیام و برنامه های توسعه محور این منطقه ویژه اقتصادی در کارگروه استانی با حضور جمعی از مدیران استان و شرکت خدمات هوایی پیام مورد تشریح قرار گرفت.

 

کد خبر 547411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =