نائب رئیس فدراسیون بین المللی روسیه در البرز: استان البرز بازیگر قدرتمند اقتصاد روسیه می شود

نائب رئیس فدراسیون بین المللی صنعتگران و مبتکران اقتصادی روسیه، استان البرز را پتانسیلی قدرتمند برای توسعه همکاری اقتصادی و تجاری خواند و گفت: این استان بازیگر قدرتمندی در اقتصاد روسیه خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از واحد خبر اداره کل روابط عمومی استانداری البرز،" ال چین سعیدوف" نائب رئیس فدراسیون بین المللی صنعتگران و مبتکران اقتصادی روسیه در دیدار با استاندار البرز ضمن قدردانی از دعوت وی به این استان گفت: بسیار خوشحال هستم در مدت کوتاهی از سفر به مسکو میهمان شما در البرز هستیم و امیدوارم این سفر سرآغاز خوبی برای همکاری های مشترک باشد.

وی افزود: در تشکیلات ما صنایعی وجود دارد که 26 کشور عضو آن هستند و این سندیکا با ایجاد مشاغل بزرگ، قدرت قابل توجه اقتصادی در منطقه ایفا می کند.

از سال 90 که مرزهای ایران و روسیه گشوده شد در بحث صادرات خرما و کشمش همکاری های مشترک ما با جمهوری اسلامی از زمان حضورسفیر وقت ایران در باکو گسترش یافته است و این ارتباط هر روز قوی تر و رو به جلوتر رفت.

نائب رئیس فدراسیون بین المللی صنعتگران و مبتکران اقتصادی روسیه با اشاره به تشکیل کنسرسیوم صادرات روسیه با قزاقستان، ترکمنستان، آذربایجان، ترکیه؛ گفت: ایران در حاشیه خزر قرار دارد اقتصاد و تجارت ایران برای ماحایز اهمیت است، از آنجایی که ترنول اقتصادی ایران و روسیه پایین است اما تلاش ما این خواهد بود تا این سرمایه گذاری را تا 60 میلیارد افزایش دهیم.

نائب رئیس فدراسیون بین المللی صنعتگران و مبتکران اقتصادی روسیه با اشاره به اینکه نیاز بازار روسیه در حوزه صنایع غذایی و محصولات کشاورزی است، ادامه داد: در امر صادرات استاندارد سازی تولیدات برای ما موضوع حایز اهمیتی است از این رو ما آمادگی انتقال تکنولوژی به این استان و شروع سرمایه گذاری خارجی با استان البرز را داریم.

سعیدوف گفت: استان البرز به دلیل مجموعه قوی تولیدی که دارد می تواند مرکز خوبی برای تجارت با روسیه باشد.، با توجه به سفری که هیات اقتصادی البرز به روسیه داشت ما شناخت پیدا کردیم و استان البرز نقش بزرگی را در مبادلات تجاری ما ایفا خواهد کرد.

نائب رئیس فدراسیون بین المللی صنعتگران و مبتکران اقتصادی روسیه تأکید کرد: انتظار ما این است که نیازهای دو طرف مطرح شود تا هر چه سریعتر بسترهای توسعه تجارت و صادرات بین البرز و روسیه آغاز شود.

سعیدوف گفت: روسیه سالانه 8 میلیارد دلار واردات میوه و تره بار دارد که قبل از تحریم ترکیه 1 میلیارد و 800 میلیون دلار صادرات میوه ما از ترکیه تأمین می شد و زمان کوتاهی طی شد تا ترکیه به موفقیت های اقتصادی در قبل این صادرات دست یابد.

سعیدوف افزود: سفر هیات تجاری از ایتالیا و مجارستان به استان البرز را در برنامه های خود قرار داده ایم.

نائب رئیس فدراسیون بین المللی صنعتگران و مبتکران اقتصادی روسیه ادامه داد: آماده سرمایه گذاری برای طرح های دولتی در امور زیربنایی نظیر مترو، گاز، پتروشیمی و.. هستیم.

وی با اشاره به سفر اخیر هیات تجاری البرز به روسیه و معرفی ظرفیت های این استان افزود: استان البرز البرز برای ما مجموعه اقتصادی قوی است و نقش ویژه ای در اقتصاد و ارتقاء روابط خواهد داشت.

سعیدوف، تولید کنستانتره میوه و رب را یکی از نیازهای روسیه در منطقه خواند و گفت: در حال حاضر بازار روسیه خالی است ونیز به بخشی از محصولات تولیدی ایران را دارد بنابراین نباید این فرصت طلایی را از دست داد.

نائب رئیس فدراسیون بین المللی صنعتگران و مبتکران اقتصادی روسیه گفت: امکانات بزرگی در البرز وجود دارد که اگر با تکنولوژی اروپایی تلفیق شود تحولات بزرگ اقتصادی ایجاد خواهد کرد.

سعیدوف با اشاره به سالانه تولید 28 میلیون تن میوه و تره بار در کشور افزود: در حال حاضر 47 درصد محصولات شما به جهت عدم وجود تکنولوژی به هدر می رود؛ روسیه بازار خوبی دارد و می توانید با تقویت صنعت بسته بندی و ارتقاء سطح فناوری های نوین گسترش همکاری تجاری را رقم بزنید.

 

کد خبر 547597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =