۰ نفر
۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹

ایسنا نوشت: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون 87 درصد جمعیت روستائی کشور تحت پوشش خدمات روستائی که از سوی دهیاری ها ارائه می شود، قرار گرفته اند.

سمعیل زیارتی نصرآبادی  در آستانه 14 تیر سالروز تصویب قانون دهیاری های خودکفا گفت: با تأسیس دهیاری در روستاهای کشور از اوائل دهه هشتاد، شاهد ارتقای شاخص های کیفیت زندگی در روستاها از طریق اقدامات و عملکرد دهیاری‌ها هستیم.

وی، جمع آوری زباله در بیش از 25 هزار روستای کشور از سوی دهیاریها، آسفالت معابر روستا، ارائه خدمات ایمنی و اتش نشانی توسط پایگاه های آتش نشانی دهیاری ها و تاسیس بوستان های روستائی را ازجمله خدمات عمده دهیاری ها عنوان کرد.

زیارتی نصرآبادی همچنین از ارائه کمک های دولت به 100 روستای هدف گردشگری در سال جاری با هدف توسعه زیرساختهای گردشگری در این روستاها با محوریت دهیاری ها خبر داد.

وی تاکید کرد: گردشگری روستائی، که با توسعه سرمایه‌گذاری، افزایش درآمدهای پایدار و اشتغال زایی همراه می باشد، موضوعی در راستای تحقق ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی و از اولویتهای کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال جاری است.

زیارتی نصرآبادی در پایان با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، مهم‌ترین برنامه کاری امسال را برنامه‌ریزی برای تحقق این مهم در سطح دهیاری‌های کشور برشمرد و افزود: از ابتدای سال جاری و با تدابیر وزیر کشور، اقدامات اجرایی مناسبی به ویژه در سه استان پایلوت آذربایجان شرقی، لرستان و کرمان در حال برنامه‌ریزی و اجرا می باشد که امیدواریم ثمرات آن هر چه سریعتر به صورت رونق اقتصادی روستاهای مستعد و دارای پتانسیل کشور به منصه ظهور برسد.

47237

کد خبر 552645

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =