ایرنا نوشت: وزیر اسبق کشور گفت: بعید می دانم خود روحانی هم احمدی نژاد را رقیب خود بداند چون در سپهر سیاسی کشور، احمدی نژاد شخصی پایان یافته است.

عبدالواحد موسوی لاری در مورد احتمال نامزدی رییس دولت های نهم و دهم برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: احمدی نژاد یک مهره سوخته سیاسی است و بحث ورود وی به انتخابات ریاست جمهوری شوخی است. البته، عده ای او را از این شهرستان به آن شهرستان می برند و جمعیتی را هم دور وی جمع می کنند تا روحانی را آزار دهند ولی من احمدی نژاد را خطر تلقی نمی کنم.

اهم سخنان وی به شرح زیر است: 

*  احمدی نژاد از کدام کارنامه خود می تواند دفاع کند؟ فقط می تواند بگوید که من یک یارانه 45 هزار تومانی دادم. شاهدیم که الآن همه کشور گرفتار بلایای این یارانه است. ایشان چگونه می تواند خود را از کوله باری از تخلفات و اتهامات مالی که بر دوش دارد پاک کند؟!
*تا همین الآن هم دولت روحانی نجابت به خرج داده و بسیاری از آنها را باز نکرده است»، خاطرنشان کرد: اگر روحانی مسائلی که احمدی نژاد و یارانش دارند را با مردم در میان بگذارد، آن وقت می بینید که مردم به فردی که چنین مشکلات عظیمی را برای آنها درست کرده است، آیا اصلا رای می دهند؟! من معتقدم احمدی نژاد رای قلیلی دارد که برای پیروزی وی در انتخابات کارساز نیست.

*بعید می دانم خود روحانی هم احمدی نژاد را رقیب خود بداند چون در سپهر سیاسی کشور، احمدی نژاد شخصی پایان یافته است. حالا اگر عده ای او را از این شهرستان به آن شهرستان برای سخنرانی و تجمع می برند، برای کاسبی خودشان است.

*{با اشاره به توئیت سال گذشته رئیس جمهوری مبنی بر تمایل وی برای برگزاری یک همه پرسی } قانون اساسی همواره مراجعه به آرای عمومی را اساس کار خود قرار داده است. انتخاب رئیس جمهور، اعضای مجلس، شوراهای شهر و روستا و اعضای خبرگان همه و همه بر پایه مراجعه به رای مردم است. این مراجعه فقط به انتخابات محدود نمی شود و می تواند در مورد مسائل مهم کشور نیز صورت گیرد. 

*برجام، یارانه ها، مناسبات ما با دنیای غرب و مسائلی مانند آن از جمله موضوعاتی است کهدولت می تواند با کسب نظر از مراجع رسمی، در مورد آنها رفراندوم برگزار کند چون قانون اساسی راه آن را بازگذاشته است. 

*{ در رابطه با رفراندوم مربوط به بحث نظارت استصوابی} در مورد نظارت استصوابی مقام معظم رهبری بعد از حوادث 18 تیر 78 گفتند' که این نظارت دیگر تبدیل به قانون شده است و اگر نظری درباره آن دارید از طریق مجلس بروید آن را بررسی کنید..'( نقل به مضمون) از این رو، به نظر من نیازی به رفراندوم ندارد.

*{ با اشاره به تغییر رئیس صدا و سیما } رسانه ملی باید کارکردی ملی داشته باشد. نمی توان پسوند رسانه ملی را یدک کشید ولی برای یک جناح کار کرد؛ یعنی همان چیزی که در دهه اخیر اتفاق افتاده است. متاسفانه در این سالها رسانه ملی، نماد حضور ملت نبوده است حال آنکه ما ملتی 80 میلیونی هستیم که چتر قانون اساسی روی سرمان است. 

* انتظار ما این است که با تغییر مدیر صدا و سیما ،به این مساله توجه شود وگرنه اگر در بر همان پاشنه قبلی بچرخد، مردم تنها برخی سریالهای صدا و سیما را می بینند و به اخبار و برنامه های سیاسی آن توجهی نمی کنند. یعنی خانواده ها سریالی را می بینند ولی موقع خبر که رسید، کانال را عوض می کنند.

*اگر صدا و سیما بازگو کننده نظرات و دیدگاههای عامه مردم که زیر چتر قانون اساسی هستند باشد مردم گرایشی به رسانه های خارجی که جهت گیری هایشان را از دولتهای خود می گیرند، نخواهند داشت. از همین رو، انتظارمان از آقای علی عسگری رییس جدید رسانه ملی این است که به طور بنیادی به این نقاط ضعف توجه کنند.  

29219

کد خبر 552657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرهنگی از تهران A1 ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  24 28
  رییس جمهوربعدی دکتر محمود احمدی نژاد هست ، خودتان هم می دانید او قطعا رای خواهد آورد . وعده ما اردیبهشت 96
  • محسن IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
   18 4
   درست میگوییددادن یارانه به همه مردم کاربسیاراشتباهی بودحداکثر بایدتعدادزیادی ازروستانشینان وتعدادی هم ازشهرنشینانی که درآمدشان خیلی کم است یارانه بگیرندولی چراازآقای روحانی نمیخواهیدکه تعداداضافی رازودتر حذف کنندوجلوی قاچاق وواردات بیرویه رابگیرندتاتولیدداخلی فعال شودواشتغال زیاد ایجادشود؟؟ چرافقط عیبهای دولت قبل رابازگومیکنید؟
  • سعید IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
   3 5
   مگه دیونه شدیم دوباره رای بدیم بهش
 • بی نام IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  23 24
  سلام به موسولاری بفرمایید که احمدی نژاد مهره سوخته یا یاران ودوستان موسوی لاری .نه آقا .اگه احمدی نژاد پا به عرصه انتخابات بگذارد بیش از 25میلیون رای دارد
 • محمد A1 ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  9 12
  همون یک یارانه هم که شما و دوستای تنگ نظرتون نمی تونید ببینید و آقای روحانی می خواد بردار..
 • مهدی A1 ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  17 12
  از آقای موسوی لاری سپاسگزارم. فوق العاده حرفهای درست، منطقی و سنجیده ای گفته است. مضمون حرفهای آقای موسوی لاری این است که احمدی نژاد و دار و دسته اش مملکت را به نابودی کشاندند و این تحلیل کاملا درستی ست. وقتی کسی که در حد و اندازه ی ریاست بازیافت شهرداری هم نیست، می شود شهردار تهران و بدتر از آن بالاترین مقام اجرایی کشور، معلوم است که مملکت به بیراهه و نابودی می رود.ملت ایران آگاه هستند و دوباره این فرصت را در اختیار احمدی نژاد و همپالکی هایش قرار نمی دهند که مثل سالهای 84 تا 92، مملکت را بچاپند و قسر در بروند.
 • بدون نام ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  11 20
  اینهامیدانندکه اگراحمدی نژادبیادکارشان زاراست
 • کارشناس ارشد بیکار A1 ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  12 10
  رای مردم یا به گفته امام ره پا برهنه گان سرنوشت مملکت رو تعیین میکنن نه تعدادی کاخ نشین و فرصت طلب، شما کی باشید از جانب همه مردم صحبت بکنید سال 84 دولت اصلاحات برگذار کننده انتخابات بود که بعضی ها خوابشون گرفت و حالا شما پیش گو شدید و اضهار نظر میکنی
 • بی نام A1 ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  10 11
  همش از ترس است
 • اسدمظفر A1 ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  13 10
  آب که سربالا بره قورباغه ابوعطا می خونه. آقای لاری مطمئنی دکتراحمدی نژادمهره ی سوخته هست؟
 • بی نام A1 ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  9 5
  این سخنان آقای لاری یک نوعی فر ار به جلو است ایشان در زمان مدیریت خود چکار کردند؟ حالا واقعا ایشان شهامت رویا رویی با دکتر احمدی نژاد را دارند؟ ایشان نباید برای مردم تصمیم بگیرند همه تابع رای مردم باشند نه اینکه برای مردم نسخه بپیچند