هشت دستگاه خودروی حامل زغال و چوب قاچاق در لردگان متوقف شدند

ایرنا نوشت ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان ، از توقیف هشت دستگاه خودروی حامل چوب و زغال جنگلی در شهرستان لردگان خبر داد.

ایمان اسکندری  افزود: با توجه به عزم دستگاه قضا در برخورد با قاچاق چوب وزغال در شهرستان لردگان وبا تشدید گشت ها و بازرسی های یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان به خصوص در گلوگاه گوشکی تعداد هشت دستگاه خودروی سواری و وانت توقیف شدند.
وی گفت: در این خودروها چوب و زغال به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود .
وی بدون اعلام میزات کشفیات قاچاق چوب و زغال از این خودروها افزود: چوب وزغال کشف شده به اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان انتقال داده شد.
اسکندری از مردم شهرستان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در قاچاق چوب وزغال و حریق عرصه های منابع طبیعی مراتب را به اداره منابع طبیعی و آبخیز داری گزارش نمایند.
وی وی اظهار داشت: حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل، جرم است و خودروهای حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می شود.
گفتنی است ، جنگل های زاگرس در چهارمحال وبختیاری در سال های اخیر با عوامل تخریب روبروست و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل های زاگرس از عوامل اصلی و تشدید کننده تخریب این منابع به شمار می‏‎رود.
از مجموع مساحت چهارمحال وبختیاری حدود یک میلیون و 400 هزار هکتار آن معادل 86.4 درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، از این میزان حدود 307 هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می دهد.

کد خبر 552893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =