مدیر کل امورروستایی از اختصاص 376 میلیارد ریال اعتبار به دهیاری های استان البرز خبر داد وگفت: با این اعتبار حدود 60 دستگاه ماشین آلات مختلف به دهیاریها اختصاص یافت و 220پروژه عمرانی اجرا شد.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل استانداری البرز،"محمدرضا رضوی" روز دوشنبه، به مناسبت روز «دهیار»،ضمن تقدیر از 227 دهیاری زحمت کش استان البرز اظهار داشت: نام گذاری روز چهاردهم تیرماه به نام روز دهیار درکشور بیانگر اهمیت این جایگاه است و در نظام جمهوری اسلامی ایران، عنوان دهیار به کسی اطلاق می شود که با یک واسطه منتخب مردم است ومسئولیت و مدیریتش در روستا بر مدار آسایش و رفاه مردم وحلقه ی اتصال بین دستگاههای اجرایی کشور و مردم است.
وی در ادامه افزود: مسئولین و دهیاران باید در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل به فکر توسعه مناطق محروم و همچنین پویایی در روستاها در این استان باشند و در خدمت رسانی به مردم همواره رضایت خدا و مردم را مورد توجه قرار دهند.
مدیرکل امور روستایی استانداری البرز تصریح کرد: دهیاری به‌عنوان نهاد مردمی نقش سازنده‌ای در فرهنگ عمومی و توسعه و آبادانی روستاها ایفا می‌کند و مردم از این نهاد اجتماعی بیش از سایر ارگان‌ها و نهادها در ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی انتظار دارند. دهیاریها بر اساس قانون و سیاست‌های کلان کشور و برنامه‌های دولت تدبیر و امید همواره باید در مسیر تحقق خواسته‌های مردم عمل کنند، تا با ارائه خدمات مطلوب و بی منت به عموم مردم به ویژه اقشار ضعیف و محروم جامعه ، گام های مثبتی در جهت برقراری عدالت و رشد و پیشرفت روستاها برداشته شود.
رضوی گفت: در سال 94 حدود 376 میلیارد ریال اعتبار و حدود 60 دستگاه ماشین الات مختلف به دهیاریها اختصاص داده شد و حدود 220 پروژه عمرانی اجرا گردید که امیدواریم در سال 95 خدمات شایسته تری از دهیاریها شاهد باشیم.

 

 

کد خبر 553079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =