80 دهیار در البرز آموزش های امدادی را فراگرفتند

به گزارش ایرنا- معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان البرز گفت : ازابتدای سال جاری 80 نفر ازدهیاران این استان آموزش های امدادی را فرا گرفتند.

داوود رجبی افزود: درحال حاضر نیز بیش از 40 نفر درحال آموزش هستند و آموزش های آنها درقالب مقابله با حوادث ، مدیریت بحران و امداد کمکهای اولیه است .
وی بااشاره به اینکه بیش از 240دهیار دراستان البرز فعالیت می کند خاطرنشان کردکه که بابرنامه ریزی انجام شده مقررشد این آموزش ها به تمام دهیاران ارائه شود.
وی اضافه کرد: پس از اجرای برنامه های آموزشی تجهیز پایگاه های امدادی روستایی به نام خانه های هلال راه اندازی می شود .
وی ادامه داد: با اجرای این طرح امکانات مناسب امدادی در اختیار دهیاری های استان البرز قرارمی گیرد تا درزمان وقوع حوادث از ظرفیت های محلی برای امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی به خوبی کمک گرفته شود.
وی گفت : با توجه به آسیب پذیری بافتهای فرسوده درمناطق روستایی و امدادرسانی سریع به آسیب دیدگان حوادث احتمالی این آموزش ها در اولویت کاری جمعیت هلال احمر استان البرز قرار گرفت.
رجبی گفت: هدف ازآموزش امدادی دهیاران ساماندهی امدادرسانی، ارزیابی مناطق آسیب دیده و خدمات دهی سریع درحوادث احتمالی به منظور به حداقل رساندن میزان مرگ ومیر وافزایش توان و کارایی دراین مواقع است .
رجبی موثر بودن امداد رسانی در ساعات طلایی توسط مردم حاضر در منطقه حادثه دیده را از دلایل ایجاد تیم های روستایی عنوان کرد وافزود: تجربه ثابت کرده است که این امدادرسانی تاثیرگذارترین امدادرسانی در نوع خود به شمار می رود.
وی ازدهیاران استان البرز خواست ساکنان روستاهای خود را برای کسب آموزشهای امدادی ترغیب کرده تا شعار هرخانواده یک امدادگرتحقق یابد.
وی گفت: حادثه سیل اخیر سیجان تجربه ای بود که عزم مسئو لان هلال احمر را برای ایجاد پایگاه های امدادی روستایی بیشترکرد.

کد خبر 478089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =