مدیر عامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری معتقد است: «در مصوبه تازه روند صدور مجوز برای برگزاری کنسرت طولانی تر خواهد شد.

سمانه فراهانی: محسن رجب پور یکی از تهیه کنندگان حوزه موسیقی است که با انتشار خبرهای این چند روز اخیر پیرامون لغو کنسرت ها دچار ابهام شده است. او می‌گوید: «در گذشته  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزی صادر می کرد و ما همه کارها اعم از تبليغات وبليط فروشي را با داشتن آن مجوز انجام می دادیم. نامه معرفی به اداره اماکن هم برای ما از سوی وزارت ارشاد صادر می شد که با کمک این نامه برای هماهنگی های مورد نیاز اقدام می کردیم.»

مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری تاکید می کند: «اداره اماکن هیچ گاه مبلغی دریافت نمی کرده و این اداره خدمات انتظامی است که زیر نظر فرماندهی هر شهر برای تامین امور ترافيكي و انتظامي مبلغی از تهیه کننده دریافت می کند.»

او با اشاره به ابهام موجود در خبر منتشر شده با عنوان پایان لغو کنسرت ها از سوی اداره اماکن خاطرنشان می کند: «ما نمی دانیم که قرار است طبق روال گذشته مجوز ها صادر شوند و این در واقع پیش خبری از اقدامی است که من به عنوان مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری در حال انجام آن بودم یا خیر؟ بنده با پلیس امنیت تهران که به لحاظ رتبه یک پله بالاتر از اداره اماکن است تفاهماتی داشتیم که مرحله استعلام هایی که هر بار برای برگزاری یک کنسرت انجام می شود حذف و به صورت سالی یک بار صورت گیرد تا طی 24 ساعت مجوز لازم برای برگزاری کنسرت صادر شود.»

رجب پور ادامه می دهد: «درست در حالی که تفاهم ها در حال انجام و قرار بود همین هفته جلسه ای با این دوستان داشته باشیم این خبر منتشر شد و ما و دوستان اداره اماکن را دچار ابهام کرد. البته امیدوارم خبر منتشر شده درباره همین اقدام از سوی ما باشد.»

او در پاسخ به این پرسش که اگر دریافت مجوز اداره اماکن به وزارت ارشاد محول شده باشد روند برگزاری کنسرت تسریع خواهد شد یا خیر، می‌گوید: «اگر چنین تصمیمی گرفته شده باشد اتفاق بدی است و دریافت مجوز سخت تر می شود. وزارت ارشاد نمی تواند هر روز پیکی به اداره اماکن بفرستد و مسلما طی این روند اداری عجله ای برای دریافت مجوز وجود نخواهد داشت و این برای ما مطلوب نیست. اخیرا صحبتی با مشاور معاونت هنری داشتم و به این نتیجه رسیدیم که اگر قرار باشد وزارت ارشاد برای هر مجوزی از اداره اماکن استعلام کند و اداره اماکن ده روز برای جواب فرصت داشته باشد، روند اجرای کنسرت به تعویق می افتد. »

این تهیه کننده کنسرت با تاکید بر این که مصوبه تازه که خیلی هم کارشناسی شده نیست روند صدور مجوزها را طولانی تر خواهد کرد، میافزاید: «برای ما روند گذشته دریافت مجوز از سوی وزارت ارشاد مطلوب است به این شکل که این سازمان مجوزی برای برگزاری کنسرت صادر می کند تا ما بتوانیم برای تبلیغات و بلیت فروشی اقدام کنیم و با نامه معرفی به اداره اماکن برویم.»

به گفته رجب پور هیچ گاه کنسرتی از سوی اداره اماکن لغو نشده و در واقع تیتر «پایان لغو کنسرت ها از سوی اداره اماکن» یک شیطنت روزنامه نگاری است.

او در پاسخ به این پرسش که چگونه می‌توان مانع از لغو کنسرت‌ها از سوی دادستانی شد، می‌گوید: «رئیس‌جمهور در مراسم افطاری هنرمندان اظهار تأسف کردند که «همه توان‌ها و قدرت‌ها در قدرت مجریه جمع نیست اما قدرت مجریه با همه توانی که در اختیار دارد پشتیبان اصحاب فرهنگ و هنر بوده و خواهد ماند.» آرزو می‌کنیم که دادستان‌ها در مناطق مختلف بر اساس نوع موسیقی تصمیم بگیرند. وزارت ارشاد هیچ‌گاه مجوزی برای اجرای یک کنسرت که محتوای آن مطابق با یک شهر نباشد، صادر نمی‌کند.»

58247

 

 

 

کد خبر 555452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =