۷۰ پروژه علوم پزشکی  همزمان با سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه افتتاح می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۷۰ پروژه علوم پزشکی استان کرمانشاه همزمان با سفر رئیس جمهور به این استان افتتاح و عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل تسنیم، حسین کریم با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه، اظهار داشت: 43 باب خانه روستایی با مساحت 4000 مترمربع، اشتغال‌زایی 71 نفر و اعتبار 90 میلیارد ریال با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) در این سفر افتتاح می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه افزود: افتتاح مراکز سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه، بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب، بیمارستان امام خمینی(ره) سنقر و کلیایی در مجموع با زیر بنای600 مترمربع و اعتبار ساخت، خرید و نصب دستگاه بیش از 100 میلیارد ریال از دیگر طرحهای قابل افتتاح در سفر رئیس جمهور است.

کریم از افتتاح پاویونهای متخصصان بیمارستان امام خمینی(ره) به مساحت 320 مترمربع و اعتبار 12 میلیارد ریال خبر داد و گفت: مراکز بهداشتی درمانی بوژان شهرستان کرمانشاه و درمان بستر شهرستان دالاهو نیز با مساحت 1330 متر مربع و اعتبار 20 میلیارد ریال در سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه افتتاح می‌شود.

وی به پروژه‌هایی که عملیات اجرایی آنها در این سفر آغاز می‌شود اشاره و اظهار کرد: ساخت مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی بیمارستان امام رضا(ع) با مساحت 7200 مترمربع و اعتبار 300 میلیارد ریال و مرکز کاهش آسیب معاونت بهداشتی استان با مساحت 7000 مترمربع، اعتبار 140 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 156 نفر از جمله این طرحها است.

کریم از آغاز عملیات اجرایی ساخت 12 مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی استان با سطح زیربنایی 9000 مترمربع در این سفر خبر داد و گفت: ساخت هفت کلینیک ویژه در مرکز استان و شهرستانها با مساحت 10 هزار و 760 مترمربع و اعتبار 220 میلیارد ریال و اورژانس بیمارستان آیت‌الله طالقانی و بیمارستان امام رضا(ع) با مساحت 5200 مترمربع و اعتبار 60 میلیار ریال آغاز می‌شود.

 

کد خبر 556327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =