به دنبال حوادث اخیر ترکیه ، مکالمات تلفنی ایرانیان با این کشور سه برابر افزایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیر ساخت ،مهندس رادکانی معاون بهره برداری و مدیریت شبکه این شرکت در خصوص تاثیر حوادث اخیر ترکیه در تامین پهنای باند ایران اظهار کرد: اتفاقات اخیر هیچ تاثیری بر روی کیفیت اینترنت کشور نداشته است.

مهندس رادکانی افزود: از ظرفیت پهنای باند ایران تنها ۲۰ درصد آن از طریق کشور ترکیه تامین می‌شود و طی این مدت نیز در تامین این ظرفیت مشکل خاصی ایجاد نشده است.

معاون بهره برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت به پیش بینی ظرفیت اضافه در تامین پهنای باند اینترنت کشور اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن این ظرفیت نه تنها در خصوص مسیر ترکیه، بلکه در هر مسیر دیگری که با مشکل مواجه شویم این امکان وجود دارد که ظرفیت مذکور را جایگزین کنیم.

مهندس رادکانی حجم ظرفیت اضافه پهنای باند را حدود ۲۵ درصد از ظرفیت پهنای باند کشور دانست و در پاسخ به این سوال که طی ماه‌های اخیر ترکیه به واسطه تنش‌هایی که در این کشور وجود داشته دائما با مشکلاتی در تامین پهنای باند ایران مواجه بوده است، اظهار کرد: خوشبختانه شرایط این کشور به مراتب بهتر از قبل شده و مشکل خاصی در این حوزه وجود ندارد.

وی در پایان یادآور شد: هم اکنون ارتباطات میان دو کشور در حالت نرمال قرار دارد و شرکت ارتباطات زیرساخت هیچگونه مشکلی در تامین پهنای باند از طریق مسیر این کشور ندارد.

5656

 

کد خبر 557726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =