استفاده انگلیس از قایق‌های گشتی بدون سرنشین برای شکار پناهجویان غیرقانونی

ایسنا نوشت: محققان انگلیسی با ساخت قایق هوشمند بدون‌سرنشین برای اولین‌بار قایق‌ مهاجران غیرقانونی را شناسایی کردند.

دولت انگلیس برای مقابله با پدیده ورود غیرقانونی مهاجران از طریق سواحل از طرح بازرسی پیوسته مناطق ساحلی با پهپادهای خودکار مجهز به سامانه تولید انرژی خورشیدی و امواج دریا حمایت کرد.

طبق آخرین اطلاعات پلیس انگلیس تاکنون بیش از صدها مهاجر غیرقانونی از طریق سواحل دورافتاده به خاک این کشور وارد شده‌اند.

پهپادهای پیشرفته دریایی تمامی برق مورد نیاز را از سامانه‌های تولید برق خورشیدی و مبدل‌های امواج دریایی دریافت می‌کنند. هر پهپاد دریایی با به کارگیری دوربین‌های پرقدرت قادر به شناسایی قایق‌های غیرقانونی در شعاع هشت کیلومتری است.

طول هر پهپاد حدود پنج متر است که دارای تجهیزات پیشرفته‌ای همچون دوربین دید در شب قدرتمند و سامانه تشخیص صدای موتور قایق مهاجران و قاچاقچیان از فواصل دور است.

وزن هر قایق 249 کیلوگرم است که در بهترین شرایط جوی قادر به گشت‌زنی مسافت ۱۰ هزار کیلومتر است.


بیل بریج، رئیش شرکت Qinetiq در مورد عملکرد قایق‌های هوشمند اظهار کرد: پهپادهای دریایی بهترین روش مقابله با ورود غیرقانونی مهاجران هستند، چرا که با به کارگیری شبکه‌ای آنها در فواصل معین از یکدیگر می‌توان حرکت هر جنبنده‌ای را در سطح آب تشخیص داد و با اعلام سریع موقعیت مکانی به گاردهای ساحلی از ورود غیرقانونی مهاجران ممانعت به عمل آورد.

وی در ادامه افزود: مهمترین ویژگی سامانه محافظت دریایی بی‌نیازی از سوخت خارجی و قابلیت تولید انرژی رایگان از منابع طبیعی خورشید و امواج است. با استفاده از این نوآوری برای اولین‌بار می‌توان به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته بدون نیاز به نیروی انسانی مناطق ساحلی را تحت نظر داشت.

5454

 

کد خبر 557767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =