ایرنا نوشت: رزمایش جنگ افزارهای سنگین و نیمه سنگین زرهی، موشکی و آتشباری ارتش روسیه در منطقه نظامی کاپوستین استان استراخان در سواحل شمالی دریای خزر امروز (سه شنبه) آغاز شد.

در رزمایش 11 روزه نیروهای یکم ارتش روسیه مستقر در ساحل شمالی دریای خزر مجموعه ای از جنگ افزارهای پیشرفته از جمله پدافندی در مراحل مختلف بکار گرفته می شود.

خبرگزاری روسیا سگودنیا اعلام کرد: در این رزمایش 500 دستگاه جنگ افزار از جمله تانک، آتشبار و سامانه های پدافند هوایی تاکتیک های مقابله با حمله های دشمن فرضی را تمرین می کنند.

نیروهای شرکت کننده در این رزمایش، مجموعه ای از پیشرفته ترین سامانه های پدافندی موشکی از جمله «تور.ام. دو»، «بوک ام یک»، «استرلا 10» و «اوسا» را در کنار مجموعه های آتشبار موشکی «تونگوسا» در شرایط شبه جنگی استفاده می کنند.

براساس برنامه اعلام شده، در این رزمایش موشک های پرتاب شده از سیستم سامان به عنوان موشک بالستیکی و بالدار و سامانه پنیه در قالب پهپاد و هواپیماهای دشمن فرضی در آسمان نابود می شوند.

نیروی دریایی روسیه نیز ماه جاری و همچنین اردیبهشت ماه دو رزمایش را با استفاده از چندین فروند ناو جنگی و پشتیبانی در خزر برگزار کرد.
نیروی دریایی روسیه برگزاری رزمایش های دریایی زمان بندی شده در خزر را همیشه در دستور کار دارد.

5252

کد خبر 558039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =