ایرنا نوشت: نشست کمیسیون مشترک برجام میان ایران و نمایندگان 1+5 در هتل کوبورگ وین پس از حدود سه ساعت به پایان رسید و نشست های دوجانبه تا ساعتی دیگر آغاز می شود.

به گزارش ایرنا ، به گفته سید عباس عراقچی رئیس کمیته پیگیری برجام ، هیات ایرانی از حدود ساعت 16 به وقت محلی (18 و 30 دقیقه به وقت ایران) نشست های دو جانبه ای با هیات های فرانسه ، آمریکا و آلمان برگزار خواهد کرد.
چهارمین نشست کمیسیون مشترک برجام پیش از ظهر امروز (حدود ساعت دو بعدازظهر به وقت تهران) در هتل کوبورگ وین آغاز شد و پس از حدود سه ساعت به پایان رسید.
به گزارش ایرنا ، در هیات ایرانی علاوه بر دکتر عراقچی ، رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه ، حمید بعیدی نژاد مدیر کل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه ، داود محمدنیا ، بهزاد صابری و چند تن دیگر از کارشناسان وزارت امور خارجه حضور دارند.
در این نشست ، از طرف اتحادیه اروپا خانم هلگا اشمید معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که سمت دبیر کلی سرویس خارجی اتحادیه اروپا را نیز بر عهده دارد و همچنین نمایندگانی از کشورهای عضو گروه 1+5 نیز حضور داشتند.
عراقچی پیش از آغاز این نشست در جمع خبرنگاران درباره دستور کار چهارمین نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: کمیسون مشترک فرصت مناسبی خواهد بود که به صورت دو جانبه و چند جانبه درباره موانعی که بر سر راه برجام است، بحث و بررسی شود .
معاون وزیر امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری برجام افزود: دو نشست کمیسیون مشترک قبل از اجرایی شدن برجام داشتیم و این دومین کمیسیون مشترک بعد از اجرایی شدن برجام است؛ به صورت طبیعی مشکلاتی که در راه برداشته شدن تحریم ها وجود دارد که کم هم نیست و بارها به آنها اشاره کردیم قرار است در کمیسیون مورد بحث واقع شود.
وی با اشاره به مشکلات و موانعی که در زمینه بانکی وجود دارد، ادامه داد : برقراری مجدد اتصالات بانکی و سایر موانع و مشکلاتی که در اجرای برجام پیش آمده است، ما نسبت به آن دغدغه داریم و در اینجا آنها را مطرح خواهیم کرد و سعی می کنیم راه حل هایی برای آن پیدا کنیم.
عراقچی افزود: مشکلات و مسائل فنی و تکنیکی که در خصوص اجرای تعهدات ما بعضا به وجود می آید و سوء تفاهم و سوء برداشت هایی که در خصوص اجرای ابعاد فنی برجام ممکن است بین ما و آژانس یا بین آژانس و 1+5 پیش بیاید، در خصوص آنها گفت و گو می کنیم.
رئیس ستاد پیگیری برجام اعلام کرد: دوستان ما از روز گذشته جلسات متعدد کارشناسی در این حوزه ها داشتند و نتیجه جلسات کارشناسی امروز به کمیسون مشترک ارجاع خواهد شد و برای آنها تصمیم گیری های لازم انجام می شود.
عراقچی اضافه کرد: دیدارهای دو جانبه ای را نیز بعد از جلسه کمیسیون مشترک با هیات فرانسوی و آمریکایی و هیات آلمانی خواهیم داشت اگر چه طرف مذاکره کننده آلمانی خودش عازم تهران است و فردا در تهران خواهد بود .
اولین و دومین نشست کمیسیون مشترک ایران و 1+5 روزهای 27 مهر ماه و 16 آذر ماه سال گذشته در وین برگزار شد تا مقدمات اجرایی شدن برجام را فراهم کند.نشست سوم این کمیسیون نیز روز جمعه سوم اردیبهشت ماه سال جاری در وین برگزار شد که در آن درباره تشکیل کارگروه لغو تحریم ها و فروش آب سنگین ایران تصمیم هایی اتخاذ شد.

4949

کد خبر 558114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =