روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز طی اطلاعیه ای از عموم شهروندان تبریز خواست تا به منظور جلوگیری از خاموشی های متعدد، در مصرف برق صرفه جویی کنند.

به گزارش خبرآنلاین، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به افزایش بی سابقه دمای هوا در روزهای اخیر و افزایش مصرف برق در تبریز، از نظر فنی شبکه توزیع پاسخگوی این اضافه بار نیست و از مشترکین محترم درخواست می کنیم در مصرف برق صرفه جویی کنند.

با توجه به نمودارهای آماری پیک بار، به احتمال زیاد پیک مصرف برق در روزهای آتی نسبت به روزهای مشابه سال گذشته، افزایش خواهد داشت. بر همین اساس روزها از ساعت 11 الی 15 شاهد اوج مصرف برق هستیم كه نيازمند همکاری مستمر مردم و سازمان ها در رعایت الگوی مصرف برق جهت تامین برق پایدار برای مشترکین هستيم .

در ادامه این اطلاعیه، روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز خواستار استفاده از لوازم برقی به خصوص لوازم برودتی داراي علامت استاندارد و بر چسب انرژي شد . انتخاب نوع كولر با توجه به مناطق آب و هوايي ، خاموش كردن كولر در هنگام ترك منزل ، عدم استفاده از دور تند كولر در زمان پيك مصرف برق ،‌بستن كامل در و پنجره به هنگام استفاده از كولر از راهکارهای ساده در جهت تعدیل مصرف انرژی می باشد.

در پایان، این اطلاعیه می افزاید:  از  عموم شهروندان، سازمان ها و نهاد هاي دولتي و خصوصی می خواهیم با عدم  استفاده از لوازم برقی غیر استاندارد و پر مصرف، در جهت پایداری شبکه و تامین مستمر برق با صرفه جویی و استفاده بهینه از انرژی برق این شرکت را در خدمت رسانی به عموم همشهریان فهیم یاری رسانند.

 

کد خبر 558494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =