نماینده مردم همدان و فامنین، گفت: پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) الگوهای تمام عیار قرآنی ما هستند و به همین دلیل تمسک به قرآن و تمسک به اهل بیت نجات بخش است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ حمیدرضا حاجی بابایی، که در آئین اختتامیه سی و چهارمین دوره رقابت های سراسری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان دختر سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: 

آموزش و پرورش نقش کلیدی در اشاعه فرهنگ قرآنی دارد و ظرفیت بی نظیر آموزش و پرورش در حوزه قرآن در همه پیچ های تاریخی توانسته برای انقلاب اسلامی تعیین کننده و نجات دهنده باشد.


وی در ادامه ضمن تجلیل و تقدیر از خانواده سرلشگر شهید حسین همدانی، گفت: شهید سردار همدانی قله حرکت عظیم بین المللی انقلاب اسلامی ایران است.


وی افزود: حسین همدانی در سال 1329 متولد شد و از اعضا و بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان بود و از سال 1359 در جنگ ایران و عراق شرکت داشت.


حمیدرضا حاجی بابایی یادآور شد: شهید سردار همدانی آن قدر مخلص، افتاده و خاکی بود که هیچکس تصور نمی کرد او یکی از سرداران بزرگ انقلاب اسلامی باشد.

وی تاکید کرد: زمانی که شهید همدانی به مقام رفیع شهادت نائل شد مزد خدمت خود به شهدا را گرفت چرا که همواره این شهید گرانقدر اظهار می کرد که من دیگر تحمل دیدن روی خانواده های شهدا را ندارم و از خداوند می خواهم هر چه زودتر به همرزمان شهیدم بپیوندم.


لازم به ذکر است سردار سرلشگر شهید حسین همدانی فرزند برومند ایران و همدان در تاریخ 16 مهر 1394 در اطراف شهر حلب سوریه، و حین مشاوره نیروهای ارتش سوریه در نبرد علیه نیروهای داعش، شهید شد.

سرلشگر حسین همدانی ارشدترین مقام سپاه پاسداران است که تاکنون در حین جنگ داخلی سوریه شهید شده است.
وی همچنین از فرماندهان منطقه عملیاتی «بازی دراز» در جبههٔ کرمانشاه بود و بعدها مدتی فرمانده لشکر انصار الحسین همدان شد.

سردار همدانی جانشین قرارگاه امام حسین و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران نیز بوده است.

46

کد خبر 562525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =