۰ نفر
۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۶

استاندار همدان: افتخار می‌کنیم اگر بتوانیم در این حوزه به عنوان مسئولان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان گامی برداریم.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ محمدناصر نیکبخت، که در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: وطن‌پرستی و دفاع از از سرزمین در همه ملت‌ها و مکاتب به عنوان کار اساسی تلقی شده و از جایگاه والایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: ایثار و فداکاری به معنای واقعی کلمه توسط رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس محقق شده و سبب بهت و حیرت جهانیان بود که چگونه افرادی می‌توانند با چنین ایثار و فداکاری به راحتی از جان خود بگذرند.

این مقام مسئول با اعلام آمادگی استانداری همدان برای تشکیل بنیاد سرلشگر پاسدار شهید حسین همدانی ابراز کرد: باید توجه داشته باشیم که این شهید معزز، چهره‌ای کشوری و بین‌المللی داشته و نباید کارها به گونه‎ای باشد که این بعد را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

وی با اظهار گلایه‌مندی از سیاسی شدن یادواره‌های شهدا افزود: ما نباید اجازه دهیم شهدا توسط شخص و یا نهاد خاصی مصادره شوند چرا که شهدا متعلق به همه مردم و همه نسل‌ها هستند.

نیکبخت با بیان اینکه شهادت فرهنگی الهی است خاطر نشان کرد: نباید با نگاه‌های تک بعدی این میراث عظیم را کم ارزش کنیم چرا که شهدا از همه هستی خود گذشته‌اند بنابراین وظیفه ماست که مروج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم.

وی با تاکید بر لزوم انتقال قداست و عظمت این فداکاری به مردم یادآور شد: ما باید با برنامه‌ریزی صحیح و سیاستگذاری مناسب جامعه و نسل‌های آینده را برای دریافت این معارف الهی آماده نگه داریم.

استاندار همدان با اشاره به لزوم ادامه فعالیت کارگروه ایثار و شهادت استان افزود: شوراها و کارگروه‌های جهاد و شهادت استان همانند گذشته به فعالیت خود ادامه داده چرا که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده می‌توانند موجب تقویت این شورا در استان شوند.

وی تلاش برای مردمی ماندن یادواره‌های شهدا را از دیگر وظیفه مسئولان برشمرد گفت: افتخار می‌کنیم اگر بتوانیم در این حوزه به عنوان مسولان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان گامی برداریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه سرکشی از خانواده شهدا از جمله وظایف مهم مدیران استان است، خاطرنشان کرد: انجام این وظیفه ابزاری برای ابراز خدمتگزاری به مردم است تا آنها بدانند که ما قدران فداکاری آنها بوده و می‌دانیم که امنیت کنونی نتیجه فداکاری و ایثار عزیزان آنها است.

سردار ظفری، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان نیز شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را محل تجمع خبرگان دانست و افزود: با حضور مستمر و اثرگذار این افراد امیدواریم مسیر به گونه‌ای طی شود که مشکلات حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان حل شود.

وی با تاکید بر سیاست‌گذاری صحیح توسط این شورا گفت: در حوزه حفظ ارزش‌های جامعه باید تلاش ما معطوف این گردد که ارزش‌ها تبدیل به ابزاری برای بیان سلیقه‌ها نشود چرا که ارزش‌هایی چون شهادت یک ارتباط والا بین انسان و خدای خویش است.

ظفری با بیان اینکه هرجا که ارزش‌ها جنبه سوری و ابزاری پیدا کرده ما با مشکل مواجه شده‌ایم خاطرنشان کرد:باید بپذیریم که اصلی به نام تسلسل نقش‌ها وجود دارد که اگر در بین امور فرهنگی ایجاد نشود اقدامات ما در این حوزه ناکارآمد می‌شود.

 

کد خبر 548058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =