معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ضمن تشریح اقدامات گسترده اداره فضای سبز برای پیشگیری و کنترل آفت سفید بالک از مهار این حشره در فصل تابستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین امیر رشیدی با اعلام این خبرگفت: با اجرای اقدامات پیشگیرانه طی دو سال گذشته، آفت سفید بالک در منطقه کنترل شده است.
او گفت: در سال گذشته با انجام پایش های مستمر درخت زیتون به عنوان میزبان دیگر این آفت شناسایی شد و برای کنترل آن اقدامات پیشگیرانه در قالب جمع آوری برگ درختان توت ریخته شده، آبشویی درختان توت با صابون پالیزین و همچنین روغن پاشی درختان زیتون با روغن ولک جهت از بین بردن تخم، پوره و شفیره سفیدبالک در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.
رشیدی یادآور شد: در ادامه منطقه ده ضمن فعالیت و همکاری به عنوان یکی از اعضا کارگروه سفیدبالک با موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور در سال جاری نیز با استمرار پایش در معابر، رفیوژها، بوستان ها، مدارس و محوطه فضای سبز سازمان آتش نشانی و مجتمع های مسکونی اقدامات پیشگیرانه و کنترلی را در چهار مرحله "1-حذف تنه جوش و پا جوش درختان توت (در موارد خاص که آلودگی در سرشاخه ها نسبتا بالا بود، حذف سرشاخه ها و معدوم سازی آن ها)، 2-آبشویی درختان توت با صابون پالیزین، 3-نصب کارت و رول زرد جاذب حشرات، 4-سم پاشی طبق دستورالعمل سازمان با سموم ابرون و موونتو)" اجرا نمود و تاکنون با اقدامات صورت گرفته خوشبختانه آفت سفیدبالک در سطح منطقه تحت کنترل بوده است.
اکنون شهروندان باید پاسخ دهند مشاهدات آنها درباره اثربخش بودن این اقدامات چقدر است.


46231

 

کد خبر 564792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • mehdi ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
  0
  سلام خيابان مطهري قبل از مفتح خيابان قابوسنامه هنوز تعداد زيااااادي وجود دارد لطفا رسيدگي كنيد يا اطلاع رساني كنيد
 • بی نام A1 ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
  0
  از اول تابستان خیلی خوب مهار شده بود وهیچ خبری ازشون نبود ولی من در یکی دو روز گذشته چندتایی دارم میبینم امیدوارم دوباره زیاد نشن
 • سکن فلکه دوم صادقیه IR ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۷
  0
  در خیابان متروی صادقیهولی عصر هرجا درخت توت هست طغیان کرده اند . متاسفانه درختان این بخش از شهر شست وشو نمی شوند. این محله به دلیل مجاورت با کانال باید تحت پوشش مبارزه دائمی با پشه ها نیز باشد وبه جای درختان مختلف درخت زبان گنجشک که به طور طبیعی حشرات را دور می کند بیشر غرس شود.