استفاده از مشمولان غایب در مراکز دولتی و موسسات مجازات دارد و باید جریمه پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است: من در یک کارخانه  خصوصی تعدادی کارمند دارم که سربازی نرفته اند ایا این کار اشکال دارد چون به طور موقت کار می کنند؟"   

در این باره روابط عمومی سازمان نظام وظیفه پاسخ داد:  بله. برابر ماده 63 مكرر قانون خدمت وظيفه عمومی، كسانی كه به نحوی مشمولين غايب را در موسسات دولتی و غير دولتی از قبيل كارخانه‌ها، شركت‌ها، آموزشگاه‌ها، كارگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها و تعميرگاه‌ها، به‌كارگيری کنند توسط نيروی انتظامی، وزارتخانه‌های «تعاون، كار و رفاه اجتماعی» و «صنعت، معدن و تجارت» شناسايی و به محاكم صالحه قضايی معرفي می شوند. مجازات اين گونه افراد براي بار اول هزينه سالانه يك سرباز و براي بار دوم و بيشتر هزينه سالانه سه سرباز است.

 

46232

کد خبر 564962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 7
  • بی نام IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
    3
    ممنونازاطلاع رسانیتان خواهشمندیم به تامین اجتماعی واداره کار ابلاغ بفرمایید تا کارفرمایان به علت اخراج کارکنان مشمول این قانون جریمه نشوند