عباس جدیدی، عضو شورای شهر می‌گوید زمینی که در تذکر یکی از اعضای دیگر شورای شهر تهران جهت ساخت مجتمع تجاری به آن اعتراض شده بود به او ربطی ندارد.

امید سلیمی بنی: عباس جدیدی، کشتی گیری که از میدان ورزش به کمیسیون نظارت شورای شهر رسیده، در نشست خبری امروز خود، در پاسخ به پرسش خبرآنلاین به ابهاماتی که در ماه های گذشته درباره عملکرد مالی او پیش آمده بود، پاسخ داد.

او که در ابتدای این نشست در نوشته ای قول داده بود هر سال، یک کتاب درباره نماز برای استفاده مردم می نویسد، گفت: کارشناسان حوزه نظارت 6 هزار پرونده را در حوزه شهرسازی بررسی کردند و اگر بخواهیم به کل مسایل مالی شهرداری نمره بدهیم، شخصا نمره شهرداری را 15 می دهم.

جدیدی در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد درباره موضوع بیت المال و حق عمومی مردم شهر یک قدم هم عقب نمی نشیند و از "یک ریال" حقوق مردمی گذشت نمی کند.

ابهامات یک زمین

با وجود اظهارات او در نشست خبری امروزش با خبرنگاران، موضوعی که در ارتباط با عملکرد مالی عباس جدیدی در شورای شهر از مدتها پیش ابهام آفرین شده بود، واگذاری یک قطعه زمین و صدور پروانه ساخت تجاری-اداری در آن از سوی شهرداری منطقه 13 بود، منطقه ای که از خاستگاه عباس جدیدی شمرده می شود.

سال گذشته محسن سرخو، در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران درباره این زمین مسایلی را مطرح کرده بود. و در تذکری به شهردار در خصوص بلاتکلیفی قطعه زمینی واقع در خیابان پیروزی گفته بود: قطعه زمینی واقع در خیابان پیروزی نبش خیابان طبرسی که بنا بود مجتمع ایستگاهی مترو احداث شود، در بلا تکلیفی است.

این عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل درباره ماجرای زمین مورد بحث گفته بود: قطعه زمینی واقع در خیابان پیروزی نبش خیابان طبرسی به پلاک ثبتی 297 فرعی از 4476 اصلی به متراژ 2528 متر مربع با کاربری مسکونی به مترو تحویل داده شده بود که این قطعه زمین به عنوان بودجه غیر نقدی محسوب می‌شود که شهرداری مجتمع ایستگاهی مترو را در آن احداث کند و این بدین معنا است که 16 میلیارد تومان بودجه به مترو داده شده، اما این اتفاق هنوز رخ نداده است.

به گفته او دستور نقشه توسط شهرداری منطقه 13 و کمیسیون ماده 5 برای احداث 46 واحد تجاری و 24 واحد اداری ترسیم شده که در مجموع 11847 متر مربع اعیانی برای پیش بینی این ساختمان در نظر گرفته شده که هنوز احداث نشده است.
او با بیان اینکه تاخیر در این پروژه صورت گرفته، ادامه داد: علت تاخیر پروژه باید توضیح داده شود که آیا این ساختمان تجاری اداری احداث می‌شود یا خیر و اگر این نقشه برداشته شده، علت چیست.

ارتباط این زمین با عباس جدیدی

در ماه های گذشته حرف و حدیثهایی درباره ارتباط یک مجموعه خیریه که بستگان عباس جدیدی در آن مسئولیت دارند با شهرداری منطقه 13 جهت در اختیار گرفتن این زمین به گوش می رسید.

عباس جدیدی در پاسخ به سئوال خبرآنلاین که خواستار شفاف سازی درباره ارتباط خود با این زمین و موضوع ساخت "یتیم خانه" در این زمین شده بود، توضیح داد: من از همین جا دعوت می کنم یک نشست خبری در مکانی که در حال حاضر در دست ساخت برای کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و کار و خیابان به عنوان دار الایتام است، شرکت کنید.

او در ادامه گفت: تمام این حرفها باطل و اشتباه است. این یتیم خانه قرار است در این قطعه زمین ساخته شود و نه متعلق به شخص خاصی و نه متعلق به بنده است. وظیفه من حمایت از NGOهاست.

عباس جدیدی در پاسخ به سئوالات خبرنگاران که خواستار صراحت در توضیح او بودند، گفت: این قطعه زمین به یتیم خانه اختصاص داده شده و تقریبا 6 ماه پیش ساخت آن کلنگ خورد و در حال حاضر گودبرداری انجام شده و قرار است به عنوان یکی از مهمترین مراکزی که در جهت رفاه ایتام شهر تهران، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و کاهش آسیبهای اجتماعی که بخش اعظم آن را کودکان رقم می زنند شمرده شود. این مرکز یکی از مهمترین مراکز شهرداری تهران برای کاهش آسیبهاست.

او درباره صدور پروانه ساخت 11هزار و 800 متری تجاری و اداری برای این زمین گفت: خدا را شکر همه موضوعات در سیستم اتوماسیون شهرداری وجود دارد و اگر وارد این سیستم شوید متوجه می شوید جواز و پروانه این زمین مربوط به ساخت یتیم خانه و دارالایتام است و مربوط به شخص نیست. این پروژه متعلق شهرداری است . اعضای این NGO که آنجا عملگی می کنند دارند پروژه شهرداری را می سازند.

جدیدی: زمین مال شهرداری است نه من

عباس جدیدی درباره شائبه واگذاری این زمین به اشخاص گفت: نه زمینی به کسی داده شده و نه سندی به نام کسی خورده. این پروژه شهرداری است و زمین آن متعلق شهرداری است و سندش هم به نام شهرداری تهران است. عده ای خیر مدرسه ساز جمع شده اند برای قبر و قیامت خود، پروژه شهرداری را می سازند و مربوط به کسی هم نیست. ما نیز اینجا هستیم تا از این NGO ها حمایت می کنم. اصلا وظیفه ذاتی ما این است.

او درباره اینکه آیا از اعضای خانواده او، کسی درمجموعه بنگاه خیریه سازنده این زمین مشارکت دارد، توضیح داد: نفس کار را ببینید، کار انتفاعی نیست. مضافا اینکه ساخت یتیم خانه بخش آسان کار است. اینجا مرکزی است که حدود 600 کودک کار و خیابان را زیر پر و بال دارد و چشم و چراغ مدیریت شهری خواهد شد. فارغ از پوشاک، تحصیل، لباس و مکان و مسایل دیگر، صبحانه و نهار و شام هر یک از این کودکان روزی 20 هزار تومان هزینه دارد. این کار انتفاعی نیست. باید همه در دار الایتامها وارد گود شویم، در این NGO 16 نفر از بازاری و خیر مدرسه ساز جمع شده اند و دارند برای شهر کار می کنند. کجای قانون نوشته شده مثلا در امورات خیریه خانواده پدر و مادر من نمی توانند ورود کنند؟ پدر من حق دخالت در امور خیریه ندارد؟ کجای قانون چنین چیزی نوشته شده؟

عباس جدیدی درباره تذکر محسن سرخو، عضو شورای شهر در خصوص این زمین هم توضیح داد: برخی عزیزان متاسفانه این تصور برایشان به وجود آوردند که اینجا زمین گرفتند، خوردند، بردند و چاپیدند. آقا این حرفها نیست. تمام اسناد و مدارک، شسته و رفته موجود است. زمین به نام شهرداری و مال شهرداری است. مگر تنها این NGO فعال بوده؟ صدها NGO کار می کنند و قدم برای مردم برمی دارند. حالا بخشی از کسانی که از خدا بی خبر هستند و در صدد سیاه نمایی کارهای درخشان در شهر تهران هستند این حرفها را می زنند.

این عضو شورای شهر در ادامه سخنانش توضیح داد: این عضو شورا تذکر هم دادند و رفتند دیدند اشتباه است و اینطور نبوده و جواب گرفتند. ای کاش اول تذکرات را کنکاش کنند و بعد بیایند لُپی به مردم تهمت بزنند. زمستان رفت و روسیاهی به زغال ماند. این است که دارم می گویم صحن شورای شهر جای هر تذکری نیست. این وقت متعلق به مردم است و قبل از اینکه موضوعی را صددرصد مطمئن شویم باید اول از دستگاه های اجرایی بپرسیم و بعد تذکر بدهیم. این تذکرها باعث می شود بی اعتمادی بین مردم نسبت به مسولان افزایش یافته و همین آسیب اجتماعی است. لُپی به گروه خیری که برای بچه یتیم ها در شهر تهران کار می کنند نباید تهمت بزنیم و همه چیز را درب و داغون کنیم.


47231

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 565542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی A1 ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
  169 3
  خوب جایی هستیم ورزشیها میان تو سیاست . سیاسیم میرن تو ورزش . این نشون میده تو کشور ما تخصص لازم نیست . خدا جون ممنونتیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییم
  • بی نام A1 ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
   34 0
   اگه بخوایم یه سوزن به خودمون بزنیم باد بگیم که کیا به اینا رای دادن حداقل تو شورای شهر
 • بی نام IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
  84 2
  یتیم خانه تحصیل کرده؟ عضو شورای شهر
 • بی نام A1 ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
  29 1
  مگه قرار نبوده ایستگاه مترو بشه؟ چرا یکهو شده یتیم خانه؟ این زمین را به عنوان بودجه غیر نقدی به شهرداری داده اند تا ایستگاه مترو بسازه نه اینکه تغییر کاربری پیدا کنه حالا به هر نامی که می خواد باشه. از احساسات مردم سوئ استفاده می کنند.
 • بی نام A1 ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
  18 0
  جاده قدیم چهارراه ترانسفو ری را هم برید ببینید شورا چه بابرکت است
 • تقی IR ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
  10 0
  اگرهرکسی جای خود بود ودر تخصص خودش کار میکرد به این روز نمی افتادیم بعداز چند مدت سند زمین را نیز شهرداری بنام انها میکند
 • بی نام A1 ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
  23 0
  شهرداري تو اين چند سال خيلي از پارك ها و زمين هاي باير را به اسم ايستگاه مترو تبديل به مركز تجاري كرد
 • بی نام IR ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۲
  18 0
  تخصص اين آقا به چه درد شوراى شهر مى خوره، اصلاً به جز كشتى چه كار ديگه اى بلده ؟
 • بی نام IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
  0 0
  آقا فرمودید ان جی او ها دارن اونجا برای قبر و قیامتشون عملگی میکنند آدرس بفرمایید تا ما هم در قیامتش با شما شریک بشیم