هواپیمایی قطر، صدرنشین کیفیت پروازی دنیا

هواپیمایی قطر به دلیل ارائه بالاترین کیفیت و سرویس، پروازهای سر وقت و بدون تأخیر و بررسی امور مشتریان در سطح بین المللی، در صدر رده بندی جهانی خطوط هوایی دنیا قرار گرفت.

 این خط هوایی که جوایز متعدد بین المللی را در کارنامه خود دارد، در رده بندی "Airhelp" در رده نخست تحقیق جهانی این شرکت قرار گرفت. "Airhelp" شرکتی است که در صورت تأخیر هواپیمای مسافران به جای مسافر با خطوط هوایی وارد مسائل حقوقی می شود و با پیروزی در هر پرونده ای، مبلغ 25 درصد به عنوان حق الزحمه بر میدارد.

در این رده بندی هواپیمایی قطر در بخش کیفیت و خدمات نمره 10 از 10 را به خود اختصاص داده؛ بخشی که در جستجوها روی سایت "اسکای ترکس" صدها شاخص و زیر شاخص کیفی را به خود اختصاص می دهد. در بخش پروازهای سر وقت، هواپیمایی قطر امتیاز 8.4 را به دست آورده؛ شاخصی که براساس وقت شناسی خطوط هوایی و عملکرد 3 ماهه پروازهای ورودی و خروجی شان محاسبه می گردد. نمره 7.6 هم امتیاز هواپیمایی قطر در بخش بررسی مشتریان است که به عملکرد این خط هوایی در پیگیری دقیق و منصفانه امور مشتریان اختصاص یافته است.

روسن دیمیتروف، نایب رییس ارشد امور مشتریان هواپیمایی قطر در این باره می گوید: " قرار گرفتن در رده اول بین 50 خط هوایی بین المللی افتخار بزرگی است. رده اول ما بارتابنده تجربه ما در برخورد با مسافران هواپیمایی قطر است؛ از بحث هواپیماها گرفه تا خدمات داخل پرواز، کیفیت لانژهای ما و پرسنل فوق العاده ما داخل فرودگاه ها که باعث پروازهای دقیق ما می شوند. ما به این دستاورد افتخار می کنیم و نشان دهنده تلاش و مسئولیت کلیه پرسنل هواپیمایی قطر است."

هواپیمایی قطر یکی از مطمئن ترین خطوط هوایی دنیاست که در سال 2016-2015، حدود 90 درصد از پروازهای خروجی اش سر وقت انجام شد و 99 درصد پروازهای برنامه ریزی شده انجام شده اند. مسافران بین دو پروازشان ماکسیمم نیم ساعت و در کل کمترین زمان ممکن را در فرودگاه بین المللی حمد را سپری کرده اند که این بهترین عملکرد ممکن در بین دیگر فرودگاه های منطقه به حساب می آید. عملکرد این خط هوایی در قبال امور مربوط به بار مسافران هم در همین سال با 99.4 درصد و آمار 19 میلیون چمدان، بهترین عملکرد ممکن را در میان باقی خطوط هوایی داشته است.

هنریک زیلمر، مدیرعامل "Airhelp" در این باره گفت: " هواپیمایی قطر بدون شک یکی از بهترین خط هوایی دنیاست. این کیفیت و خدمات داخل پرواز ستودنی این خط هوایی است که آن را از دیگران در این صنعت جدا می کند."

هواپیمایی قطر اخیراً جوایزی چون جایزه بهترین کلاس تجاری دنیا، بهترین سالن انتظار مخصوص کلاس تجاری دنیا و بهترین خدمه پرواز در خاورمیانه را در عناوین اعطایی سال 2016 توسط "اسکای ترکس"از آن خودکرده است. این خط هوایی در سال های 2011، 2012 و 2015 هم توسط همین مؤسسه به عنوان بهترین خط هوایی سال انتخاب شده بود.

این خط هوایی با داشتن 190 هواپیما و 150 مقصد تجاری و تفریحی به اروپا، خاورمیانه، افریقا، آسیا و اقیانوسیه و امریکای جنوبی، از ابتدای سال 2016-2015 تا به حال، 10 مقصد جدید شامل لس آنجلس، رأس الخیمه، سیدنی، بوستون، بیرمنگام، آدلاید، ایروان، آنلانتا، مراکش و پیزا را در سال به مسیرهای خود اضافه کرده است. در ماه سپتامبر 2016 هم مسیرهای جدیدی چون ویندهوک ( نامیبیا)، هلسینکی، اشکوپیه ( مقدونیه)، کرابی ( تایلند) و سیشل را هم به مسیرهای پروازی خود اضافه خواهد کرد.

2121

کد خبر 566305