ایسنا نوشت: مسئول آزمون‌سازی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام نتایج آزمون Ph.D (دکتری تخصصی) پزشکی خبر داد و گفت: داوطلبان از امروز پنج‌شنبه ۲۱ تا شنبه ۲۳ مرداد فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

دکتر مجید اکبری با اعلام این مطلب اظهار کرد: ۷۰ درصد نمره داوطلبان آزمون Ph.D (دکتری تخصصی) پزشکی کتبی و ۳۰ درصد آن بصورت شفاهی محاسبه می شود.

وی در ادامه افزود: تنها اسامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به نشانی http://www.sanjeshp.ir قرار گرفته است.

دکتر اکبری همچنین گفت: هر فرد براساس نمره و انتخاب رشته، برای انجام مصاحبه شفاهی به سه قطب از ١٠ قطب آموزشی معرفی خواهد شد.

مسئول آزمون سازی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد: توصیه می‌شود تمامی داوطلبان همه اولویت‌ها و دانشگاهها را انتخاب کنند تا احتمال معرفی آنان برای مصاحبه به دانشگاه‌های بیشتر و در نهایت قبولی آنها افزایش یابد.

دکتر اکبری اضافه کرد: حدود ۶۰۰۰ نفر در آزمون Ph.D (دکتری تخصصی) پزشکی امسال شرکت کردند که از این تعداد ۲۰۷۴ نفر برای مصاحبه شفاهی دعوت شده و در نهایت حدود ۱۱۰۰ نفر پذیرفته خواهند شد.

وی گفت: مصاحبه شفاهی داوطلبان از ۳۱ مرداد آغاز و تا ۱۷ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: داوطلبان از امروز تا ۲۵ مرداد می‌توانند مدارک و مستندات علمی خود نظیر مقاله را برای لحاظ در آزمون شفاهی از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی ارسال کنند.

دکتر اکبری در پایان تاکید کرد: به داوطلبان توصیه می‌شود قبل از اقدام به انتخاب رشته؛ دفترچه راهنمای "انتخاب رشته" را بطور دقیق مطالعه کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 566327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =