۰ نفر
۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۴

ارتشهای لبنان و رژیم صهیونیستی تعهد کردند از اقدامات تهاجمی بپرهیزند

به گزارش واحد مرکزی خبر، ارتش لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی توافق کردند به اقدامات تهاجمی در مرزهای مشترک پایان دهند. خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داد مسئولان ارتش لبنان و اسرائیل روز پنجشنبه در مذاکرات غیر مستقیم خود تعهد کردند به اقدامات تهاجمی در مرزهای مشترک پایان دهند. این مذاکرات در روستایی در جنوبی لبنان و تحت نظارت نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد مستقر در این منطقه( یونیفل) صورت گرفت.

مسئولان لبنانی و اسرائیلی که در دو اتاق جداگانه حضور داشتند و ژنرال البرتو گوئواس اسارتا، فرمانده نیروی صلحبان سازمان ملل متحد، نقش میانجی را در این مذاکرات ایفا می کرد. لبنان و اسرائیل از نظر فنی همچنان در حالت جنگ به سر می برند. مسئولان اسرائیلی و لبنان در مذاکرات غیرمستقیم روز پنجشنبه درباره اوضاع کنونی در منطقه تحت کنترل یونیفل و حوادثی که اخیرا در مرزهای مشترک روی داده است تبادل نظر کردند. به گزارش خبرگزاری شینهوا از بیروت، ملوس شروجر، سخنگوی یونیفل اعلام کرد دو طرف در این مذاکرات غیر مستقیم بر اراده خود برای جلوگیری از وخامت اوضاع امنیتی منطقه تاکید و تعهد کردند از هر گونه اقدام تعرض امیز و تهاجمی در مرزها خودداری کنند. لبنان هفته گذشته از اسرائیل که خط ابی ترسیمی سازمان ملل متحد را نقض کرده بود،‌ به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرد.

خط ابی را سازمان ملل متحد پس از عقب نشینی اسرائیل از جنوب لبنان در سال دو هزار در مرزهای مشترک لبنان و فلسطین اشغالی ترسیم کرد، این خط در حال حاضر مرز لبنان و فلسطین اشغالی را نشان می دهد.

کد خبر 56814

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =